Zima to nie jest najlepszy czas dla naszej delikatnej skóry. Zwłaszcza dla stóp, które na zmianę ulegają przegrzaniu w ocieplanych, zimowych butach, a zaraz później przemrożeniu w drodze do domu. Dlatego też pielęgnacja stóp w tym okresie jest tak istotna.

Pielęgnacja stóp zimą

Na całe szczęście istnieją sprawdzone i niezawodne sposoby na to, aby zregenerować nasze stopy także zimą i sprawić, że zawsze będą prezentować się nienagannie. Wystarczy dosłownie kilkanaście minut dziennie, aby przez cały rok były gładkie i miękkie w dotyku.

Najważniejsze w zimowej pielęgnacji stóp jest to, aby zadbać o ich odpowiednie odżywienie i nawilżenie. Zimne powietrze sprzyja bowiem pękaniu skóry

kremy do pielęgnacji stóp - farmonaprofessional.pl
Pielęgnacja stóp z produktami Farmona system Professional

lub jej rogowaceniu. Aby tego uniknąć, należy moczyć stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem zmiękczającego płynu przeznaczonego specjalnie do stóp. Tutaj sprawdzą się także peelingi do stóp oraz balsamy przeznaczone specjalnie do tej części ciała, które bogate są w specjalne składniki mające za zadanie ochronę skóry na naszych stopach podczas zimniejszych miesięcy. Najskuteczniejsze balsamy do pielęgnacji pękającej skóry stóp to te, które w swoim składzie zawierają olejek jojoba, awokado i wyciąg z szałwii lekarskiej. Dobre są także produkty na bazie wosku pszczelego i parafiny.

Jeśli problem ze skórą stóp jest już zaawansowany i zwykłe kremy nie pomagają na pękającą skórę, z pewnością sprawdzi się prosty, domowy trik. Wystarczy w skórę stóp wetrzeć natłuszczające olejki, a później założyć na nie jak najgrubsze skarpetki i owinąć je kocem lub kołdrą. Taka kuracja powinna trwać całą noc, a rano efekt z pewnością będzie oszałamiający. Stopy na nowo staną się miękkie, gładkie i odpowiednio odżywione.

Jesienią i zimą należy pamiętać też o tym, aby pod żadnym pozorem nie dopuszczać do przemoczenia butów, a co za tym idzie, także i stóp. Jeśli już zdarzy się nam taka sytuacja, należy je wymoczyć w letniej, ale nigdy nie w gorącej wodzie, dokładnie wytrzeć zwracając szczególną uwagę na powierzchnie między palcami, a następnie nasmarować kremem z witaminami A oraz E i założyć grube skarpetki.