Szkło hartowane - Naprawtelefon.pl

Niektórzy posiadacze smartfonów dobrze znają ten moment: chwila nieuwagi, dekoncentracji i telefon wypada z rąk. Niestety, zwykle spada na zbyt twardą powierzchnię, by wyjść z tego bez szwanku.

Duży kłopot – zbita szybka w telefonie

Największą wadą współczesnych telefonów, jest zdecydowanie zbyt krucha szybka wyświetlacza. To właśnie ona najczęściej ulega zniszczeniu i pomimo, że telefon nadal działa, dotyk nie ucierpiał na bliskim kontakcie z podłogą, to ekran pokrył się pajęczyną rozbitej szybki i jest niewygodny w patrzeniu, a do tego nie wygląda najlepiej. Co jest najgorsze w tym wszystkim, szybka przeważnie wymieniana jest razem z digitizerem, a naprawa wyświetlacza to koszt kilkuset złotych. Jest kilka sposobów by zabezpieczyć swój telefon przed takimi wypadkami.

Pierwszy z nich, w sumie najmniej kłopotliwy, ale najbardziej kosztowny to ubezpieczyć telefon od tego rodzaju usterki. W razie rozbicia szybki, zostaną zwrócone środki na pokrycie naprawy, i kłopot będzie z głowy. Taki sposób najbardziej nadaje się do zastosowania przy drogich modelach, wartych kilka tysięcy złotych, bo koszt samego ubezpieczenia może być dość wysoki.

Drugim dużo tańszym sposobem jest oklejenie ekranu folią ochronną. I tu są przeciwnicy i zwolennicy naklejki – jedni sobie chwalą ten sposób bo i tani i łatwy w montażu, a drudzy ‚kręcą nosem”, bo folia gdy jest naklejona nierówno, nie jest odporna na urazy i kurz wdzierający się pomiędzy nią i ekran. Pył toruje powietrzu drogę pod folię, a to z kolei jest przyczyną powstawania wybrzuszeń. Oprócz tego folia dość łatwo się rysuje.

Dość tanim, niekłopotliwym w montażu i nad wyraz skutecznym jest umieszczenie telefonu w etui. Grube ścianki etui dobrze chronią ekran, samo etui jest estetycznie wykonane i nieźle się prezentuje.

Kolejny ciekawy sposób zabezpieczenia ekranu to silikonowe osłonki na „plecy” telefonu. Jednak trzeba pamiętać, by ochronić ekran, boki osłonki muszą zachodzić na wyświetlacz, obejmując dokładnie krawędzie telefonu. Nie jest to idealna ochrona, ale w większości przypadków sprawdza się.

Generalnie najlepszą tarczą ochronną wyświetlacza jest naklejenie szkła hartowanego.


Zobacz ofertę zabezpieczenia wyświetlacza w telefonie iPhone 7 na stronie Naprawtelefon.pl


Szkło hartowane, specjalnie utwardzane podczas procesu produkcji, znakomicie ochroni telefon przed rozbiciem, uderzeniem twardym przedmiotem, porysowanie ostrymi narzędziami jak nożyczki, gwoździe czy klucze. Nie jest drogie, ale nie oszczędzajmy na cenie, ponieważ kupowanie pokątnie może się okazać zwykłą szybką z okna. Dobre szkło hartowane kupimy w internecie lub sklepach z częściami do telefonów. Warto zabezpieczać ekran, ponieważ jest to najbardziej newralgiczna część telefonu, a wymiana ekranu na nowy jest zbyt kosztowna.