Obecnie wiele dóbr można wypożyczyć zamiast kupować je na własność. Dotyczy to nie tylko mieszkań czy samochodów, ale też ekspresów do kawy. Jest to bardzo opłacalne rozwiązanie, szczególnie w niektórych przypadkach, o których poniżej.

Ekspres do gastronomii i do prywatnych firm

Wypożyczenie ekspresu jest rozwiązaniem chętnie stosowanym nie tylko przez punktu gastronomiczne, które mają w swym menu kawę, jak restauracje, kawiarnie i bary, ale też przez prywatne firmy. Kwestią prestiżu jest zapewnianie pracownikom i interesantom pysznej kawy, a zakup ekspresu to zawsze duży wydatek. Wynajmując urządzenie, można go sobie oszczędzić. W przypadku ekspresów do gastronomii oszczędności są jeszcze większe, gdyż w tego rodzaju miejscach jakość kawy jest szczególnie ważna – zwłaszcza w kawiarniach. Gdy zaś chce się zagwarantować ją swoim gościom, trzeba zainwestować w naprawdę dobry sprzęt, który może kosztować od kilku (jak ekspres kolbowy Bezzera) do kilkunastu tysięcy złotych. W takim przypadku wypożyczenie ekspresu do kawy jest znacznie bardziej opłacalnym wyjściem, a często, gdy firma nie dysponuje dużym budżetem (bo – na przykład – dopiero zaczęła działalność) – jedynym, jakie wchodzi w grę.

Inne ważne udogodnienia

Wynajem ekspresu to też świetna opcja dla wszystkich podmiotów, które chcą uniknąć kosztów serwisowania i przeglądu. Takie sprzęty wymagają nieustannej dbałości, by mogły parzyć doskonałą kawę i zachować żywotność przez długi czas, a w przypadku wynajmu działania takie leżą w gestii właściciela, czyli wypożyczającego, a nie dzierżawcy. Dzięki temu nie tylko nie trzeba pamiętać o koniecznych czynnościach, ale też ponosić ich kosztów. Gdy zaś zachodzi potrzeba oddania ekspresu do naprawy czy kompleksowego czyszczenia i nie można z niego korzystać, firma wynajmująca zobowiązana jest dostarczyć swojemu klientowi sprzęt zastępczy.

Nie bez znaczenia jest też możliwość oddania sprzętu w każdej chwili. Przyda się to na przykład, gdy chce się zakończyć działalność – wówczas nie trzeba szukać nabywcy sprzętu i sprzedawać urządzenia często poniżej jego wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten − 2 =