Wypożyczenie ekspresu do kawy – kiedy się opłaca?

Obecnie wiele dóbr można wypożyczyć zamiast kupować je na własność. Dotyczy to nie tylko mieszkań czy samochodów, ale też ekspresów do kawy. Jest to bardzo opłacalne rozwiązanie, szczególnie w niektórych przypadkach, o których poniżej.

Ekspres do gastronomii i do prywatnych firm

Wypożyczenie ekspresu jest rozwiązaniem chętnie stosowanym nie tylko przez punktu gastronomiczne, które mają w swym menu kawę, jak restauracje, kawiarnie i bary, ale też przez prywatne firmy. Kwestią prestiżu jest zapewnianie pracownikom i interesantom pysznej kawy, a zakup ekspresu to zawsze duży wydatek. Wynajmując urządzenie, można go sobie oszczędzić. W przypadku ekspresów do gastronomii oszczędności są jeszcze większe, gdyż w tego rodzaju miejscach jakość kawy jest szczególnie ważna – zwłaszcza w kawiarniach. Gdy zaś chce się zagwarantować ją swoim gościom, trzeba zainwestować w naprawdę dobry sprzęt, który może kosztować od kilku (jak ekspres kolbowy Bezzera) do kilkunastu tysięcy złotych. W takim przypadku wypożyczenie ekspresu do kawy jest znacznie bardziej opłacalnym wyjściem, a często, gdy firma nie dysponuje dużym budżetem (bo – na przykład – dopiero zaczęła działalność) – jedynym, jakie wchodzi w grę.

Inne ważne udogodnienia

Wynajem ekspresu to też świetna opcja dla wszystkich podmiotów, które chcą uniknąć kosztów serwisowania i przeglądu. Takie sprzęty wymagają nieustannej dbałości, by mogły parzyć doskonałą kawę i zachować żywotność przez długi czas, a w przypadku wynajmu działania takie leżą w gestii właściciela, czyli wypożyczającego, a nie dzierżawcy. Dzięki temu nie tylko nie trzeba pamiętać o koniecznych czynnościach, ale też ponosić ich kosztów. Gdy zaś zachodzi potrzeba oddania ekspresu do naprawy czy kompleksowego czyszczenia i nie można z niego korzystać, firma wynajmująca zobowiązana jest dostarczyć swojemu klientowi sprzęt zastępczy.

Nie bez znaczenia jest też możliwość oddania sprzętu w każdej chwili. Przyda się to na przykład, gdy chce się zakończyć działalność – wówczas nie trzeba szukać nabywcy sprzętu i sprzedawać urządzenia często poniżej jego wartości.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − dziewiętnaście =