W szkołach poza obowiązkowymi zajęciami jest jeszcze miejsce na wycieczki. Aby się odbyły, potrzebne jest miejsce docelowe i transport. Przewóz osób autokarem to dobre rozwiązanie dla wycieczek szkolnych. Wszyscy uczniowie przebywają ze sobą razem, nauczyciel zaś na bieżąco monitoruje całą sytuację.

Bezpieczeństwo

Obawa i troska o podopiecznych to element, który towarzyszy każdej wycieczce. Aby wszystko przebiegało bezpiecznie, warto zdecydować się na kontrolę, która obejmuje sprawność pojazdu, kontrolę trzeźwości i analizę czasu pracy kierowcy. Dzięki temu sprawdzamy, czy autokar może wyruszyć w trasę. Ważne, by kilka dni przed planowanym wyjazdem powiadomić osobę, która zajmuje się organizacją przejazdu o kontroli, która może trwać do 60 minut. Należy pamiętać, żeby uwzględnić ją podczas ustalania godziny wyjazdu.

Uprawienia kierowcy

Kierowca autobusu musi mieć prawo jazdy kategorii D, pozytywnie przejść badania psychofizyczne oraz ukończony kurs kwalifikacji wstępnych. To na nim uczy się jak postępować w trudnych warunkach, jak panować nad pojazdem. Uzyskanie Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej po kursie uprawnia do prowadzenia autobusów. Poza tym kierowca zobowiązany jest do uczestniczenia w okresowych szkoleniach co 5 lat i ponawianiu wykonywania badań.

Jak zamówić autokar dla wycieczki szkolnej?

Wynajem autokarów odbywa się na prostych zasadach. Wystarczy skontaktować się z firmą świadczącą takie usługi, zapytać o ofertę przygotowaną specjalnie dla nas. Można to zrobić osobiście, telefonicznie lub mailowo. Przykładem takiej firmy jest ComfortClass. Warto zdecydować się nią, ponieważ dba o komfort i bezpieczeństwo swoich pasażerów. Rozumie, że przewóz dzieci i młodzieży wiąże się z odpowiedzialnością. Posiada nowoczesne, w pełni sprawne autokary, wyposażone w dodatkowe lusterka, które umożliwiają kierowcy monitorowanie zachowań wewnątrz pojazdu. Zwraca uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo, godziny pracy kierowców, prędkość przejazdu. Zapewnia miłą i profesjonalną obsługę. Jest gwarancją udanej i bezpiecznej podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + twenty =