Żaluzje Kraków

Coraz częściej na oknach pojawiają się żaluzje. To ciekawy element aranżacji nie tylko okna, ale również całego wnętrza. Wraz z estetyką wnosi do wnosi do pomieszczenia ochronę przed zbyt intensywnym światłem wpadającym z zewnątrz i możliwość regulowania jego intensywności. Jakie żaluzje wybrać na swoje okno?

Aranżacja

Biorąc pod uwagę to, że żaluzje zamontowane na oknie będą widoczne, warto wybrać model pasujący do aranżacji wnętrza. Można zdecydować się na kolor utrzymany w tej samej tonacji, co ściany i w ten sposób wtopić je w otoczenie. Można też zdecydować się na kontrastowy ocień i wprowadzić do pomieszczenia mocny akcent kolorystyczny.

Szeroką ofertę żaluzji swoim klientom przygotował Roletos. Znajdzie się tam model odpowiadający każdym gustom i potrzebom bez względu na to, po jakie rozwiązanie klient zdecyduje się sięgnąć.

Żaluzje plisowane

Żaluzje plisowane, zwane inaczej plisami, to najbardziej efektowny element aranżacji okna. Mają wiele zalet, które nie są zbyt znane wśród klientów. Największą jest możliwość przysłonięcia okna zarówno od dołu, jak i od góry. Ze względu na swoją funkcjonalność żaluzje plisowane dobrze sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Zwłaszcza przy modnych w ostatnim czasie dużych przeszkleniach. To bardzo dobre rozwiązanie na duże okna i drzwi balkonowe.

Ich konstrukcja jest bardzo prosta i łatwa w montażu. Żaluzje plisowane można stosować również na oknach dachowych

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe są alternatywą dla ciężkich rolet. Ich delikatna konstrukcja sprawdzi się tam, gdzie roleta zewnętrzna może przytłoczyć fasadę budynku. Producenci wypuszczają na rynek modele sterowane ręcznie i elektrycznie. Ich otwieranie i zamykanie jest płynne i ma szeroki zakres. Dzięki temu można swobodnie regulować poziom natężenia światła i promieni słonecznych, jakie wpadać mają do pomieszczenia z zewnątrz. Dodatkową ich zaletą jest ograniczenie hałasu docierającego spoza okna.

Żaluzje poziome

Rozwiązaniem, które cieszy się dużą popularnością, są żaluzje poziome. Klienci bardzo chętnie sięgają po modele wykonane z drewna i aluminium. Oba materiały są łatwe w utrzymaniu czystości i charakteryzują się dużą trwałością. Są łatwe w obsłudze i dobrze sprawdzają się zarówno w mieszkaniach, jak i obiektach użyteczności publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × two =