Hotel w Warszawie

Warszawa to miasto, w którym wiele osób decyduje się zamieszkać. A czy to także idealny pomysł na spędzenie wakacji? Co warto zobaczyć w Warszawie? Czym może zaskoczyć stolica Polski?

Pierwszym punktem na mapie każdego turysty, który decyduje się na wyjazd do Warszawy, powinno być Stare Miasto. To klimatyczne miejsce jest cenione zarówno przez Warszawiaków, jak i ludzi spoza stolicy. Mnogość różnorodnych knajp, piękne widoki i fascynująca architektura to powody, dla których warto spacerować właśnie tam. W samym sercu Starego Miasta znajduje się Rynek. To tam stoi rzeźba symbolu Warszawy – Syrenki.

Będąc w Warszawie nie sposób przejść obojętnie obok Pałacu Kultury i Sztuki. Budynek ten stał się już niejako symbolem stolicy. Warto zdecydować się na wizytę na 30. piętrze, gdzie znajduje się taras widokowy z piękną panoramą. W Pałacu Kultury i Nauki mieszczą się instytucje kulturalne.

Wycieczka latem nie powinna zakończyć się bez obejrzenia Łazienek Królewskich. Znajduje się tam kilkadziesiąt ciekawych architektonicznie i historycznie budynków. Uroku całemu zespołowi pałacowo-ogrodowemu dodaje duża powierzchnia wód. Warto odwiedzić to miejsce i zapoznać się z jego historią. Dobrym pomysłem będzie przyjście tam dwukrotnie. Warto więc znaleźć nocleg blisko Łazienek. Hotel Belwederski znajduje się niedaleko.

Z pewnością będąc w Warszawie, warto zwrócić uwagę nie tylko na zabytki, ale także ciekawe, nowoczesne miejsca. Jednym z nich jest Centrum Nauki Kopernik. To idealny punkt na mapie dla zwiedzających Warszawę z dziećmi, ale nie tylko. Dorośli równie dobrze się tam odnajdą. W Centrum Nauki Kopernik można bowiem brać udział w fascynujących doświadczeniach, które poprzez zabawę uczą.

Dla osób zainteresowanych historią stolicy wartościowym miejscem z pewnością okaże się Muzeum Powstania Warszawskiego. To muzeum, które powstało, żeby uczcić pamięć walczących. Placówka edukuje, proponując zwiedzającym nowoczesne techniki audiowizualne. Co ważne, przedstawia nie tylko walkę, ale również codzienność osób biorących udział w powstaniu.

Hotel Belwederski w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nineteen + 11 =