Wady i zalety internetu światłowodowego. Sprawdź czy warto!

W dzisiejszych czasach internet światłowodowy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tyko wśród firm, ale również użytkowników prywatnych. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać największe zalety i wady światłowodu.

Światłowód – co warto wiedzieć

Światłowód najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak przezroczyste włókno z tworzywa sztucznego, w którym to dane przesyłane są za pośrednictwem światła. Z teoretycznego punktu widzenia oznacza to, że użytkownicy światłowodu mają dostęp do bardzo szybkiego i niezawodnego Internetu na najwyższym światowym poziomie.

Jakie największe zalety

Internet światłowodowy jak wspomniano powyżej oferuje bardzo szybki transfer danych bez względu na warunki pogodowe. W przypadku zwykłych kabli miedzianych przy niekorzystnej pogodzie diametralnie zmniejsza się jakość i szybkość łącza. Transmisja danych w światłowodach może sięgnąć nawet 25 Tbit/s. Bardzo dużą zaletą nowoczesnych światłowodów są również niewielkie straty. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które mają problemy z zakłóceniami elektromagnetycznymi. Nie można zapominać również i o tym, że światłowody są proste w obsłudze.

Jakie wady

Internet światłowodowy posiada oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad, o których należy zawsze pamiętać. W dzisiejszych czasach największą wadą są wysokie koszty poszczególnych elementów pośredniczących w transmisji. Mowa tutaj przede wszystkim o nadajnikach, konwerterach i switchach.

Dla kogo jest światłowód?

Światłowód to doskonały internet dla firm. Mowa tutaj nie tylko o dużych firmach korporacyjnych, ale również o niewielkich przedsiębiorstwach, które potrzebują stabilnego i niezawodnego internetu. Każdy kto prowadzi e-biznes powinien bardzo poważnie zastanowić się nad inwestycją w internet światłowodowy. Porządny internet dla firm znacząco poprawia wydajność i komfort pracowników, dlatego też warto skorzystać z dobrodziejstwa światłowodu. Jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno się zwróci.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 9 =