Kursy dla fizjoterapeutów cieszą się dużą popularnością. Nic w tym dziwnego. Są one często niezbędne, aby móc leczyć konkretne przypadki chorobowe. To sprawia, że certyfikat ukończenia może stanowić przepustkę do lepszej pracy o znacznie wyższych zarobkach. W jakie więc kursy najlepiej inwestować?

Najbardziej znane są kursy: PNF oraz Ibita Bobath

PNF to angielski skrót od wyrażenia: proprioceptywne torowanie nerwowo – mięśniowe. Mimo skomplikowanej nazwy jest to jedna z najbardziej znanych i popularnych metod rehabilitacyjnych. Kurs można odbyć w Top School, gdzie znajdziecie 4 etapy przygotowawcze, które płynnie przeprowadzą Was od poziomu początkującego do zaawansowanej wiedzy. Całość zwieńczy 5 etap – egzaminacyjny, którego zaliczenie pozwoli uzyskać certyfikat.

Na początku kursantów czeka zapoznanie z zasadami głównymi, filozofią techniki. Następnie zostanie wprowadzona wiedza praktyczna, wzorce ruchowe czy demonstracje pracy z pacjentami. W późniejszym czasie kursanci sami będą pracować z pacjentami, oczywiście pod nadzorem instruktora. Zostanie rozpatrzone mnóstwo zagadnień i przypadków oraz sposoby postępowania w razie ich wystąpienia. Warto dodać, że sam egzamin, jak i certyfikat ma formę międzynarodową, co oznacza, że obowiązuje na terenie całej UE.

Ibita Bobath jest to koncepcja, która przygotowuje do pracy z osobami z zaburzeniami ruchu czy kontroli posturalnej w wyniku uszkodzonego centralnego układu nerwowego. Ta forma terapii ma za zadanie angażowanie pacjentów do pracy, a następnie opisuje techniki rehabilitacji. Kursanci nauczą się odpowiednich wzorców ruchowych i ćwiczeń do wykorzystania w praktyce z pacjentami. Bardzo ważny jest w tej koncepcji tzw. program domowy, czyli przystosowanie rehabilitacji do warunków życiowych pacjenta, wplatanie jej w codzienność. W tej koncepcji fizjoterapeuta ustala cele wraz z pacjentem; w ten sposób, aby cel był realny pod kątem fizycznym, ale również i wykonalny psychicznie dla pacjenta. Ten kurs również znajdziecie w TopSchool. Całość kończy się egzaminem międzynarodowym, a uprawnienia obowiązują w całej UE.

TopSchool-PNF.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − 6 =