Bardzo często mamy do czynienia z problemami wynikającymi z zamarzania wody na dachach, przez co istnieje zagrożenie, że dach może się zawalić, jak miało to miejsce w Katowicach podczas Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych. Jest to zagrożenie bardzo realne. Jak powinniśmy zapobiegać jego powstawaniu?

Wszystkie dziedziny nauki poszły do przodu, w tym także mechanika i technika, które umożliwiły stworzenie podnośników i platform, które bez najmniejszego problemu mogą wywieźć człowieka na pewną wysokość, aby mógł wykonać jakąś pracę. Bardzo wygodnym typem takiego podnośnika jest podnośnik koszowy, który jak sama nazwa wskazuje posiada kosz do którego może wejść człowiek nie obawiając się o to, czy przypadkowo spadnie wychylając się poza platformę. Pomagają one w odśnieżaniu dachów, co jest od kilku lat obowiązkiem każdego właściciela posesji i niwelują ryzyko wypadnięcia z kosza do minimum.

Oczywiście można też wyjść samemu na dach, wziąć do ręki łopatę i zrzucać śnieg na ziemię, jednak co z lodem? Lód ze względu na swoją budowę jest bardzo trudny do usuwania z dachów, a jeśli dach jest na bardzo dużej wysokości, to następuje wtedy tez ryzyko poślizgnięcia się i spadnięcia z niego. W takim przypadku powinniśmy postarać się o podnośnik koszowy, aby bezpiecznie pozbyć się nadmiaru lodu i tym samym spełnić obowiązek, który nakłada na Nas państwo. Nie warto ryzykować własnego życia lub zdrowia, lepiej wynająć profesjonalną firmę, by zrobiła to za Nas.