Drezno to niezwykle urokliwe miasto znajdujące się na terytorium Niemiec. Dzięki bogatej historii oraz licznym zabytkom każdego roku odwiedzają je tłumy turystów z całego świata. Co zatem stanowi podstawę tego, że jest to tak wyjątkowe miejsce na wycieczki zagraniczne? O tym więcej informacji poniżej.

1. Urokliwy Zwinger i jego anioły

Na terenie kompleksu, którego kluczowym elementem jest Zwinger znajdują się liczne muzea oraz galerie. Jest to niezwykłe miejsce, które niewątpliwie każda osoba odwiedzająca stolice Saksonii powinna zobaczyć zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz.

2. Skarby zamkowe

Nieopodal Zwingera znajduje się Zamek Rezydencyjny, który bogaty jest w różnego rodzaju skarby. Jego przepych niewątpliwie robi wrażenie na odwiedzających go turystach, toteż warto zobaczyć to na własne oczy.

3. Niezwykła dzielnica Neustadt

Dzielnica zachwyca swoją wyjątkowością, a ze względu na swoje kolorowe kamienice sprawia, że naprawdę można się w niej zakochać. Liczne knajpki oraz kawiarnie pozwalają w spokoju napawać się panującym tam klimatem.

4. Panorama miasta podziwiana z Frauenkirche

Wyjątkowa architektura kościoła to absolutny majstersztyk w związku z czym osoby, które są jej fanami z całą pewnością powinny go odwiedzić. Dodatkowo z kościelnej wieży rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na miasto i choćby pod tym względem również warto się tam wybrać.

5. Widok Canaletta

To symboliczna rama, która została ustawiona tak, aby uchwycić panoramę miasta oraz Most Augustyna. Jest to idealne miejsce na zrobienie wyjątkowych zdjęć.

Powyższe miejsca to tylko jedne z licznych, które warto odwiedzić w trakcie pobytu w Dreźnie. Jeżeli zależy nam na tym, aby wynieść z wycieczki jak najwięcej, to warto wybrać się na nią z biurem podróży np. Dar-Tour. Doświadczony przewodnik pokaże nam wiele wspaniałych miejsc, opowie o ich historii i ciekawostkach, dzięki czemu będziemy mogli z tego wyjazdu wynieść zdecydowanie więcej niż miałoby to miejsce w przypadku samodzielnej podróży. Warto więc rozważyć ten aspekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 10 =