TOP 3 ciekawostki o Krakowie

Hotel Kraków

Kraków – jedno z najpiękniejszych miast w naszym kraju. Czy wiecie, że to miasto było kiedyś stolicą naszego kraju? Że w dawnych czasach to tutaj właśnie zostały podejmowane najważniejsze decyzje odnośnie przyszłości Polski?

W późniejszych czasach stolica została dopiero przeniesiona do Warszawy. Ze względu na takie aspekty historyczne, jak również ze względu na wiele innych rzeczy, warto chociaż raz odwiedzić Kraków o dowolnej porze roku.

Do ciekawostek związanych z Krakowem należy fakt, że to tutaj miał swoją siedzibę legendarny Smok Wawelski. Czy istniał on naprawdę, czy jest to jednak bajka dla małych dzieci – tego nigdy się nie dowiemy. Jednak warto tutaj przyjechać i odwiedzić Wawel razem z jaskinią wspomnianego Smoka. Pomnik smoka nadal stoi przy Wawelu i co kilka minut można obserwować jak groźnie zieje smokiem i bacznie pilnuje wejścia do swojej świątynki. Wszyscy, szczególnie dzieci, uwielbiają wdrapywać się na kamień smoka i robić sobie z nim pamiątkowe zdjęcia.

Do interesujących ciekawostek należy również fakt, że o pełnych godzinach, na Rynku Głównym w Krakowie, grany jest hejnał miasta. Jednak uważne ucho na pewno wychwyci, że hejnalista nie gra całej melodii, tylko w pewnym momencie go urywa. Dlaczego? Otóż dzieje się tak na pamiątkę śmierci hejnalisty, który podczas grania hejnału został śmiertelnie ugodzony strzałą z łuku wroga. Od tego momentu hejnał grany jest na cztery strony świata, jednak nigdy w całości.

O Krakowie można dowiedzieć się mnóstwa, wspaniałych ciekawostek podczas zwiedzania. Dlatego warto znaleźć hotel w Krakowie, gdzie będziecie mogli zarezerwować sobie nocleg. W tym właśnie hotelu znajdziecie pokoje w atrakcyjnych cenach, o różnym standardzie, gdzie zawsze możecie liczyć na najwyższy poziom obsługi. Warto odwiedzić serce Małopolski, gdzie dzieje się dużo, wspaniałych i fascynujących rzeczy o każdej porze.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =