W polskim prawie funkcjonuje wiele pozytywnych aspektów ułatwiających życie osobom niepełnosprawnym. Warto jednak czasem zastanowić się, czy rząd zrobił wszystko, aby inwalidzi mieli jak najłatwiej w życiu. Trzeba poruszyć temat wózków inwalidzkich, które są drogie i nie refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Płacąc za wózek inwalidzki osoby niepełnosprawne muszą zacisnąć pasa. Sprzęt nie jest tani i niewiele osób stać, żeby go sobie kupić. Zwykle muszą brać pożyczki lub kredyty, aby dostać wózek, który pozwoli im funkcjonować w społeczeństwie. Będąc inwalidą nie łatwo jest dostać pracę, zwłaszcza gdy nie ma się wózka inwalidzkiego. Pojawiło się ostatnio sporo organizacji walczących o prawa niepełnosprawnych. Jest ostatnio dużo szumu odnośnie miejsc parkingowych oraz refundacji wózków inwalidzkich. Członkowie organizacji zbierają podpisy pod ustawą odnośnie refundowania w 60% sprzętu rehabilitacyjnego niezbędnego do dalszego funkcjonowania w współczesnym świecie. Wśród oprzyrządowania ortopedycznego wymieniany jest także wózek inwalidzki. W związku z tym apelujemy o podpisywanie się na petycji do sejmu.

Pomóżmy niepełnosprawnym w jak największym stopniu. Nie pozwólmy, aby musieli brać w ręce kule i podróżować w sposób uciążliwy, a dla niektórych praktycznie nie możliwy.