W świecie kosmetycznym pojawiają się najróżniejsze produkty, których zadaniem jest ułatwienie nam wyjścia do innych ludzi bez długotrwałych zabiegów kosmetycznych. Przynajmniej raz wżyciu zdarzyło się na pewno każdej kobiecie być zaskoczoną przez nagłe zaproszenie w tak krótkim czasie, że nie starczyło czasu na umycie włosów. Tutaj do pomocy przychodzą najróżniejsze kosmetyki.

Najczęściej jest to suchy szampon do włosów, który w ostatnim czasie stał się niezwykle popularny i pojawia się na półkach praktycznie wszystkich znanych drogerii. Warto jednak wiedzieć, że niekoniecznie jest on najzdrowszy dla włosów i trzeba używać go z rozsądkiem, jak właściwie każdego kosmetyku czy suplementu, które wprowadzamy bezpośrednio w kontakcie z naszym ciałem.

Wynalazek? Wcale nie!

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że choć suche szampony są dopiero teraz rozpowszechnione na większą skalę, to pierwsze pojawiły się już nawet 40 lat temu! Współczesny suchy szampon do włosów ma pewne właściwości, które sprawiają, ze jest on chętnie wybieramy głównie przez kobiety. Jego zadaniem jest ekspresowe odświeżenie naszej fryzury, nawet jeśli włosy są zanieczyszczone i umyte. Oczywiście, działanie to jest udowodnione i faktyczne, wiele kobiet zapomina jednak o tym, że głównie optyczne oraz tymczasowe. Suchy szampon sprawdzi się więc doskonale, gdy potrzebujemy szybkiego odświeżania fryzury na krótkie wyjście, ale nie będzie dobrze wyglądał na włosach po kilku godzinach – ani nie wpłynie pozytywnie na ich ogólną kondycję czy zdrowie naszego organizmu.

Na chwilę – dobra alternatywa

Suchy szampon do włosów będzie świetną alternatywą dla osób, którym zależy na chwilowym odświeżeniu wyglądu fryzury. Ma on formę specjalnego preparatu w sprayu, przez co może na włosach wydawać się dość nieprzyjemny, jednakże szybko znika, przez co nie jest widoczny na dobrą sprawę na powierzchni włosów. Efekt jest jednak tymczasowy, dlatego też trzeba po zastosowaniu suchego szamponu przede wszystkim umyć włosy – najlepiej po kilku godzinach. Często używany suchy szampon do włosów może sprawić, że włosy stają się zniszczone, zaś skóra głowy będzie wyglądała po prostu nieciekawie. Fryzjerzy polecają stosowanie tego szamponu nie częściej aniżeli raz w tygodniu, bo suchy szampon do włosów może przyczyniać się w znacznym stopniu do osłabienia struktury włosów. Co więcej, może pojawiać się po jego częstszym stosowaniu łupież. Po zastosowaniu takiego szamponu na włosy dobrze jest umyć je dobrym szamponem oczyszczającym, który będzie dogłębnie wymywał wszystkie problematyczne związki chemiczne ze skóry głowy.

W poszukiwaniach dobrego suchego szamponu do włosów warto udać się do drogerii lub skorzystać ze sklepów internetowych. Ta druga opcja jest o tyle dobra że na temat produktów od razu można przeczytać opinie użytkowników lub sprawdzić istotne dla nas składniki zawarte w produkcie. Np. w sklepie firmy Farmona znajdziemy m.in opisy produktów, sposób ich użycia oraz składniki w nich zawarte. Warto zatem poświęcić chwile na tzw „research” i dobra odpowiedni dla nasz szampon.