Ciąża to czas, kiedy ciało kobiety nieustannie doświadcza wysiłku. Skóra ulega rozciągnięciu, pojawiają się rozstępy, mięśnie i ścięgna bolą, kobieta jest nie tylko ociężała, ale i obolała. Po okresie ciąży ciało potrzebuje co najmniej kilku tygodni, aby wrócić do swojej formy, zdecydowanie jednak najlepszą drogą do powrotu do pełni sił i sprawności są wszelkiego rodzaju masaże.

Masaż tajski po okresie ciąży

Jednym z najczęściej zalecanych masaży po okresie ciąży jest tzw. masaż tajski. Masaż tajski wykorzystuje połączenie różnego rodzaju technik masażowych. Spotkamy w nim kombinację elementów masażu tradycyjnego z masażem chińskim, indyjskim czy nawet tajlandzkim, a także wiele innych technik, które swoje korzenie mają jeszcze w czasach starożytnych. W klasyfikacji masaż tajski zaliczany jest do tzw. masaży głębokich. Masaż głęboki w głównej mierze skupia się na przywracaniu właściwego stanu tzw. głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. Tak więc jest on szczególnie polecany w przypadku przewlekłych napięć, a głównie tym towarzyszącym kobietom po ciąży.

Zobacz: Centrum masażu tajskiego Chaiyo - Masaż po ciąży

Efekty działania masażu tajskiego

Masaż tajski po okresie ciąży doskonale rozluźni różne partie ciała, a w szczególności złagodzi dolegliwości takich stref jak: sztywność karku, czy napięcia dolnego odcinka pleców, z którymi kobiety po okresie ciąży najczęściej się spotykają. W masażu tajskim wykorzystuje się także akupresurę, pasywną jogę, a także rozciąganie czy refleksologię. Szeroko stosowane są również wszelkiego rodzaju techniki dotykowo-uciskowe, uznawane za najbardziej skuteczne orientalne techniki relaksacyjno-lecznicze. Masaż tajski doskonale wpłynie na skórę, dzięki czemu będzie ona bardziej elastyczna, odżywiona i pobudzona do odnowy.

Przeciwwskazania do masażu tajskiego

Niektóre panie decydują się na ten dobroczynny masaż nawet w okresie ciąży, jednak należy zaznaczyć, że nie może on być wykonywany w pierwszym trymestrze ciąży, a także w okresie od jednego do dwóch miesięcy po porodzie (tym bardziej, jeżeli nie był to poród naturalny).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 2 =