Ciąża to czas, kiedy ciało kobiety nieustannie doświadcza wysiłku. Skóra ulega rozciągnięciu, pojawiają się rozstępy, mięśnie i ścięgna bolą, kobieta jest nie tylko ociężała, ale i obolała. Po okresie ciąży ciało potrzebuje co najmniej kilku tygodni, aby wrócić do swojej formy, zdecydowanie jednak najlepszą drogą do powrotu do pełni sił i sprawności są wszelkiego rodzaju masaże.

Masaż tajski po okresie ciąży

Jednym z najczęściej zalecanych masaży po okresie ciąży jest tzw. masaż tajski. Masaż tajski wykorzystuje połączenie różnego rodzaju technik masażowych. Spotkamy w nim kombinację elementów masażu tradycyjnego z masażem chińskim, indyjskim czy nawet tajlandzkim, a także wiele innych technik, które swoje korzenie mają jeszcze w czasach starożytnych. W klasyfikacji masaż tajski zaliczany jest do tzw. masaży głębokich. Masaż głęboki w głównej mierze skupia się na przywracaniu właściwego stanu tzw. głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. Tak więc jest on szczególnie polecany w przypadku przewlekłych napięć, a głównie tym towarzyszącym kobietom po ciąży.

Zobacz: Centrum masażu tajskiego Chaiyo - Masaż po ciąży

Efekty działania masażu tajskiego

Masaż tajski po okresie ciąży doskonale rozluźni różne partie ciała, a w szczególności złagodzi dolegliwości takich stref jak: sztywność karku, czy napięcia dolnego odcinka pleców, z którymi kobiety po okresie ciąży najczęściej się spotykają. W masażu tajskim wykorzystuje się także akupresurę, pasywną jogę, a także rozciąganie czy refleksologię. Szeroko stosowane są również wszelkiego rodzaju techniki dotykowo-uciskowe, uznawane za najbardziej skuteczne orientalne techniki relaksacyjno-lecznicze. Masaż tajski doskonale wpłynie na skórę, dzięki czemu będzie ona bardziej elastyczna, odżywiona i pobudzona do odnowy.

Przeciwwskazania do masażu tajskiego

Niektóre panie decydują się na ten dobroczynny masaż nawet w okresie ciąży, jednak należy zaznaczyć, że nie może on być wykonywany w pierwszym trymestrze ciąży, a także w okresie od jednego do dwóch miesięcy po porodzie (tym bardziej, jeżeli nie był to poród naturalny).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − eighteen =