Romantyczna kolacje w Krakowie

Jeśli chcielibyśmy urządzić romantyczną kolację ze swoim partnerem, narzeczonym, czy mężem, jakie jest ku temu lepsze miejsce niż piękna restauracja w Krakowie? Wszyscy chyba wiedzą, że Kraków jest najbardziej romantycznym miastem w Polsce.

Jego magiczna atmosfera udziela się odwiedzającym, którzy czują się tu jak w innym świecie. Przechadzanie się pomiędzy uliczkami Krakowa, podziwiania tamtejszych zabytków, urokliwych kamieniczek, kawiarni, pięknych roślin – wszystko to stanowi wspaniałą, magiczną otoczkę dla wyjątkowego wyjazdu. A ukoronowaniem takiego romantycznego dnia może być wyjątkowa kolacja w jednej ze znakomitych krakowskich restauracji.

W zależności od gustu, upodobań kulinarnych czy zasobności portfela, mamy dostęp do wielu różnorodnych lokali. Możemy wybrać się do bardzo eleganckiego wnętrza, z wystrojem klasycznym, wręcz pałacowym. Jeśli zależy nam na intymności, to w Krakowie również jest wiele restauracji oferujących taką atmosferę. W zależności od upodobań, mamy on wyboru restauracje serwujące kuchnie z całego świata. Od restauracji polskich, poprzez włoskie, japońskie, ukraińskie, greckie, indyjskie, kończąc na francuskich, czy żydowskich. Dodatkowo w wielu restauracjach możemy uprzednio zamówić stolik i specjalną kolację dla dwojga z wybranym menu, trunkami, oprawą. Dzięki temu wieczór będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.

Jednak pamiętajmy, że Kraków jest miastem niezwykle popularnym i obleganym przez turystów, tak samo jego restauracje. Taką romantyczną kolację warto zaplanować z wyprzedzeniem, by móc zarezerwować idealny lokal, który spełni nasze oczekiwania. Dlatego już nawet miesiąc, czy dwa tygodnie wcześniej dokonajmy telefonicznej rezerwacji. Na szczęście w Krakowie jest tyle znakomitych restauracji, że na pewno znajdziemy taką, która sprosta wszystkim naszym wymogom. Pyszne jedzenie serwowane w restauracji będzie stanowiło podkreślenie wyjątkowości wieczoru i uwiecznienie tego romantycznego dnia, który spędzimy z ukochanym w magicznym Krakowie.

Serdecznie polecam restauracje Pod Baranem usytuowaną nieopodal Zamku Wawelskiego. Wspaniała polska kuchnia z tradycjami oraz malowniczy widok zdecydowanie zapadną w pamięć.