Romantyczna kolacja we dwoje, to dobry sposób na miłe spędzenie wolnego wieczoru. Jeżeli chcemy zaimponować osobie, którą zapraszamy na wspólny posiłek najlepiej przyrządzić go w domu. W tym wypadku sprawdzą się proste potrawy takie jak spaghetti lub lazania.
Romantyczna kolacja, to nie najlepsza okazja do testowania nowych przepisów, dlatego w tym dniu warto porzucić swoje ambicje kulinarne. Większym polem do popisu może być deser. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na mus czekoladowy czy lody w polewie pamiętajmy o odpowiednich porcjach, głównym celem kolacji jest budowanie romantycznej atmosfery, a nie doprowadzenie do przejedzenia i bólu brzucha. Ważne jest także nakrycie stołu, obrus powinien być czysty i wyprasowany, sztućce wypolerowane, a na stole powinny znaleźć się świeże kwiaty. Oczywiście trzeba zbadać, także o siebie, przygotujmy eleganckie ubranie i odpowiednie perfumy.

Kolacja zorganizowana w domowym zaciszu, to gwarancja swobody i komfortu, poza tym, dzięki temu omijają nas rozterki związane z wyborem miejsca, stolika, oczekiwaniem w kolejce oraz wyborem posiłku z menu, to duży plus. Jeżeli nie mamy czasu nic ugotować możemy zdecydować się na posiłek zamawiany na wynos, najlepiej, żeby była to sprawdzona restauracja, w której mieliśmy okazję zjeść. Zwróćmy uwagę na upodobania swojego gościa, być może kuchnia polska nie należy do jego ulubionych, zaserwujmy potrawę, która będzie smaczna zarówno dla nas, jak i dla niego.

Pamiętaj, że podstawą udanego wieczoru jest dobry humor, dobrze wykorzystajmy ten czas, a problemy odłóżmy na bok.

Najlepszym miejscem na zorganizowanie kolacji może być odpowiednia restauracja np. http://tradycyja.pl/