Ekipy zajmujące się wykańczaniem wnętrz przed wakacjami często mają zlecenia dotyczące aranżacji balkonów. Na dużych osiedlach mieszkaniowych, gdzie jeden blok niemal stoi na drugim, przestrzeń balkonu jest jedynym zielonym azylem, który możemy sobie wygospodarować w tym kamiennym mieście.

Po przyjściu z pracy nie zawsze mamy siłę i ochotę na wybranie się na spacer, czy do parku. Dlatego balkon pełny roślin, z meblami ogrodowymi, jest przyjemnym miejscem do spędzenia czasu. Jednak nie każdy balkon od razu nadaje się do użytkowania. Czasami potrzebny jest niewielki remont, czy odrobina prac wykończeniowych wnętrz, by nadać balkonowi uroczy wygląd miejsca, w którym chcemy spędzać czas. Jedną z podstawowych prac wykończeniowych jest położenie kafelków. Są one nie tylko estetyczne ale tez pozwalają zachować porządek na balkonie. Na kafelkach można trzymać donice z roślinami bez obaw, że wysypująca się ziemia, czy deszcz coś uszkodzą. Balkon można też pomalować, czy nawet otynkować według własnych upodobań.

Wbrew pozorom wykończenie wnętrz stosuje się również do balkonu. Można zamontować drewniane elementy, półki, obudować parapet, by stworzyć funkcjonalny stolik. Możliwości są właściwie ograniczone tylko wielkością balkonu i naszą pomysłowością. Balkon można również zabudować i stworzyć z niego swego rodzaju oranżerię, gdzie możemy również usiąść późną jesienią, a nawet zimą. Zręczni fachowcy zajmą się wszystkimi pracami wykończeniowymi, a nam zostanie ozdobienie balkonu, zakup roślin, donic, mebli ogrodowych. W ten sposób stworzymy w miejskim blokowisku swój zielony azyl, miejsce gdzie rano można napić się kawy, a wieczorem po prostu pooddychać powietrzem.

Jeśli mamy duży balkon, możliwości jego zagospodarowania są jeszcze większe, możemy nawet stworzyć tam przestrzeń do urządzenia przyjęć, podwieczorków. Wszelkie prace wykończenia wnętrz na balkonie mogą w prosty sposób przeistoczyć nasz balkon w piękne miejsce, gdzie chętnie spędzimy czas i odpoczniemy wśród roślin. Zobacz ciekawe projekty i aranżacje.