Radom jest jednym z tych miast, które ze względu na to, że znajdują się w województwie mazowieckim, zostają przytłumione przez Warszawę. Niestety obecnie żadne miasto nie może się równać ze stolicą pod względem atrakcyjności gospodarczej, turystycznej, czy naukowej.

Nie mniej jednak, warto zwrócić uwagę na te mniejsze miasteczka i miasta, gdyż mają one często bardzo wiele do zaoferowania. I taki właśnie jest radom, który znajduje się w południowej części Mazowsza.

Opis miasta

Jest to niewielkie miasto, które posiada zaledwie nieco ponad 200tys. mieszkańców, ale za to bogate w historię. To właśnie w Radomiu miały miejsce ważne dla dziejów Polski wydarzenia historyczne, takie jak na przykład ogłoszenie Jadwigi królową kraju, zawiązanie unii wileńsko-radomskiej, czy konstytucji nihil novi. Z tego względu, że miasto stawało się często areną ważnych wydarzeń politycznych, możemy zwiedzać zabytki i pozostałości po znamienitych mieszkańcach. Godny uwagi jest na przykład wybudowany za czasów Kazimierza Wielkiego Zamek Królewski. Obecnie jest on nieco zaniedbany i popada raczej w ruinę, ale nadal jest to interesujące miejsce do zwiedzenia. Bardzo ciekawym miejscem jest gotycki klasztor Bernardynów, gdzie stara klasztorna kuchnia, czy kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej są szczególnie interesujące. Jeśli mamy ochotę na przyjemny spacer w spokojnej okolicy, to grodzisko Piotrówka będzie na to idealnym miejscem. Niegdyś mieścił się tam średniowieczny gród obronny, dzisiaj jest to teren zielony.

Zaplecze turystyczne

Mimo, że Radom jest niewielkim miastem, to możemy tu skorzystać z bogatego zaplecza turystycznego. Znajduje się tu kilkanaście hoteli, moteli i pensjonatów. Wśród nich prym wiodą elegancki Hotel Iskra i Hotel Poniatowski. Poziom tych hoteli jest zaskakująco wysoki jak na takie małe miasto. W Radomiu działa wiele restauracji, kina, teatry i muzea, która zapewniają rozrywkę w wolnym czasie. Mazowsze ma wiele ciekawych miast takich jak Radom, które warto odwiedzić i poznać na nowo, by odkryć ich bogatą historię, zabytki i inne atrakcje.

Zapraszamy do hotelu Iskra w Radomiu. Sprawdź ofertę klikając TU.