Jadąc w góry należy być przygotowanym na każdą ewentualność. Może nam się zdarzyć wiele przykrych sytuacji. Warto jest mieć ze sobą przedmioty, które mogą nam pomóc wydostać się z tarapatów. Wiemy przecież jak góry mogą być nie bezpieczne.

Wyprawę na szczyty polskich gór należy dobrze zaplanować. Nie należy brać ze sobą zbyt dużej ilości rzeczy. Warto jednak mieć te najpotrzebniejsze, które mogą się przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Trzeba mieć ze sobą coś do podgrzania. Nigdy nie wiadomo kiedy zajdzie potrzeba zagrzania wody lub czegoś do jedzenia. Rozpalanie ogniska za każdym razem może być uciążliwe, jednak specjalne do tego przygotowane substancje, które bardzo szybko się rozpalają i trzymają długo ciepło nadają się do tego idealnie. Warto mieć ze sobą taki niezbędnik gdy góra czeka na nas.

Wejście na szczyt

Rzucamy wyzwanie górze więc musimy mieć wiele siły, aby przebyć tą wyprawę. Wspinając się należy mieć ze sobą ciepłe ubranie. Na szczycie gór będzie bardzo zimno. Nie możemy dopuścić, aby dopadło nas przeziębienie. W związku z tym warto wziąć ze sobą jakieś leki, które zapobiegną chorobie. Codziennie w czasie górskiej wyprawy należy zażywać rutinoscorbin. Wzmacnia on odporność organizmu na wszelakie infekcje. Jeśli już złapie nas przeziębienie, to nie możemy zaprzestawać wyprawy. Wtedy należy włączyć ostrzejsze środki takie jak polopiryna, czy paracetamol. Dobrze jest mieć kilka tabletek zawsze przy sobie. Górska wyprawa niesie za sobą wiele niebezpieczeństw. Bardzo ważne jest, aby umieć im skutecznie zapobiegać, ale i jednocześnie zwalczać je w razie problemów. Człowiek wspinający się po górach powinien być silny psychicznie. Nie może go załamać zwykłe przeziębienie lub grypa. By takim być, trzeba przede wszystkim kochać góry, ale jednocześnie być wielkim pasjonatem wspinaczki.