Jeśli Twoje włosy mają tendencję do przetłuszczania się, wiesz, że to może być uciążliwe. Na szczęście możesz zrobić kilka kroków, aby włosy wyglądały na mniej oleiste. Warto bawić się tymi metodami, aby dowiedzieć się, co najlepiej pasuje do Twoich włosów.

1. Myj regularnie, ale niecodziennie! Niektórzy twierdzą, że im częściej myjesz włosów, tym więcej oleju wytwarza Twoja skóra głowy, aby nadrobić to, co zabrał szampon. Spróbuj ograniczyć mycie włosów chociaż do 3-4 razy w tygodniu. Z pewnością dostrzeżesz różnicę!

2. Używaj szamponu prawidłowo! Zaaplikuj na włosy szampon (przykładowo, szampon normalizujący do włosów przetłuszczających się od Radical), po czym zacznij wcierać go we włosy. Nie zapomnij także o wmasowaniu go w skórę głowy. Ponadto, pozostaw go na głowie na 5 minut, aby szampon miał szansę pracować na włosach i rozpuścić olej. Po tym czasie dokładnie spłucz specyfik. Jeśli Twoje włosy są bardziej oleiste niż zwykle, warto powtórzyć raz jeszcze ten proces.

3. Nie zapominaj o odżywce! W niektórych przypadkach nakładanie odżywki na skórę głowę może działać sprzyjająco dla gruczołów łojotokowych. Z tego względu pomiń te partie, skupiając się jedynie na końcówkach, gdzie włosy są zazwyczaj bardziej suche. Albo sięgnij po taką, która będzie przeznaczona do takiego rodzaju włosów (przykładowo odżywka w piance z węglem aktywnym do włosów przetłuszczających się z serii Jantar).

4. Ogranicz szczotkowanie! Szczotkowanie może przenosić olej ze skóry głowy do włosów, który gromadzi się na Twojej głowie w ciągu dnia. Z tego względu podczas szczotkowania należy trzymać się z dala od skóry głowy!

5. Dokładnie usuwaj nadmiar kosmetyków! Gromadzenie się produktów, takich jak odżywki, żele i lakiery do włosów, może sprawić, że włosy będą bardziej oleiste. Z każdym kolejnym mycie, na Twojej głowie mogą nawarstwiać się kosmetyki, a Ty możesz nie być tego świadomym. Jest jednak na to sposób:
Zawsze spłukuj włosy dwukrotnie, dzięki temu będziesz mieć pewność, że na włosach nie pozostaną resztki produktu.
Wypróbuj szampon oczyszczający kilka razy w miesiącu. Przykładowo…

6. Nie baw się włosami! Dotykanie włosów przez cały czas sprawia, że stają się one bardziej tłuste. Dzieje się tak, ponieważ przenosisz oleje, które nawarstwiają się na rękach w ciągu dnia, na włosy, a tym samym przyczyniasz się do zwiększenia swojego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − two =