Prywatny transport medyczny – w jakich sytuacjach się sprawdzi?

W Polsce działa kilka systemów transportu sanitarnego. Jednym z nich jest prywatny transport medyczny, który jest idealnym rozwiązaniem dla osób starszych mających problem z poruszaniem się, osób chorych i niepełnosprawnych. Wygodny i szybki transport chorych do placówek medycznych jest bardzo ważny. Przewóz pod okiem wykwalifikowanych ratowników medycznych zapewnia pacjentom bezpieczeństwo i komfort psychiczny. Poniżej podpowiadamy, w jakich sytuacjach sprawdzi się prywatny transport medyczny.

NA CZYM POLEGA PRYWATNY TRANSPORT MEDYCZNY?

Prywatny transport medyczny polega na przewozie chorego samochodem sanitarnym z noszami (począwszy od ambulansu przewozowego, aż po karetkę „S”) do jednostki służby zdrowia. Usługi transportowe realizowane są w ramach jednorazowych zleceń bądź stałych umów od osób prywatnych oraz publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Najczęściej pracownikami takich prywatnych przewozów są osoby na co dzień pracujące w Pogotowiu Ratunkowym.

Kompleksowy transport medyczny, powinien zawierać:
– przeniesienie pacjenta bezpośrednio z domu do ambulansu,
– przewóz pacjenta np.do placówki zdrowia na dializę,
– przewóz pacjenta z powrotem do domu wraz z wniesieniem bezpośrednio do łóżka.

Prywatny transport medyczny zapewnia również przewóz pacjentów do i z krajów europejskich, takich jak np. Austria, Francja, Niemcy czy Włochy.

PRZEWÓZ CHORYCH – KIEDY SIĘ SPRAWDZI?

Warto skorzystać z usług prywatnego transportu medycznego podczas przejazdu do szpitala, domu opieki, sanatorium, hospicjum czy też ośrodka rehabilitacyjnego. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych oraz pacjentów jeżdżących na dializę. Wykwalifikowany personel pomoże pacjentowi dostać się do karetki oraz zadba o bezpieczny i komfortowy przewóz pacjentów do wyznaczonego miejsca. Profesjonalny sprzęt natomiast to gwarancja przewozu w bezpiecznych warunkach i miłej atmosferze.

CENA TRANSPORTU MEDYCZNEGO

Transport prywatny realizowany jest już od ok. 2,50 zł za km. Cena zależy od wyposażania i rodzaju pojazdu, liczy kilometrów, czasu przeznaczonego na przewóz, a także ilości osób biorących udział w zleceniu.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 12 =