Praca – projektant wnętrz.

Świetna zabawa?

Projektowanie wnętrz nie należy do łatwych zadań, dlatego też osoby stawiające w tym kierunku dopiero pierwsze kroczki powinny uzupełniać swoja wiedzę. Nie wystarczy na bieżącą zapoznawać się nie tylko z najnowszymi trendami w dziedzinie wystroju wnętrz, trzeba wiedzieć, jak łączyć ze sobą style, a przede wszystkim mieć w sobie to coś, czyli wyczucie smaku. Na pewno dużą frajdę sprawia projektowanie wnętrz dla ludzi z pasją, którzy chcą, aby towarzyszyła im ona także poprzez ciekawe dodatki w pomieszczeniach, a nawet całe stylizacje lokum począwszy od mebli, a na kolorze ścian kończąc.

Warto uczestniczyć w kursach, szkoleniach oraz warsztatach organizowanych w większych miastach, żeby powiększać swoją wiedzę oraz wymieniać się doświadczeniem z innymi ludźmi z branży. Kontakty przydadzą się również podczas zakupów na przykład dodatków w sklepach, kiedy to będziemy chcieli skorzystać z rabatu dla stałych klientów.

Dobre podejście

Dobre podejście do klienta to podstawa, traktujmy każdego indywidualnie i nie porównujmy jego marzeń o wystroju wnętrza z projektami innych osób. Przede wszystkim nie wyśmiewajmy, nawet jeśli dany projekt nadaje się tylko do kosza. Często informacje o dobrych fachowcu, jak projektant wnętrz docierają do naszych przyszłych klientów drogą pantoflową, nie zmarnujmy więc szansy stworzenia sobie dobrego PR. Wysłuchajmy tego, co ma nam do powiedzenia druga strona, a następnie dodajmy nasze uwagi i skonfrontujmy projekt wystroju wnętrza z rzeczywistością, wiadomo bowiem, że nie każdy z nich będzie dobrze funkcjonował w danym mieszkaniu. Jeśli klient będzie upierał się przy czerwonym kolorze wszystkich ścian, trudno, jego wybór, nie my tam będziemy mieszkać, lecz on. Może gdy zobaczy efekt… zdecyduje się szybko na remont.

Cena

Zazwyczaj projekt wnętrza to koszt przeważnie kilku procent od całości kosztów związanych z jego realizacją. Bądźmy konkurencyjni jeśli chodzi o naszą wypłatę, jednak pamiętajmy, iż zbyt niska cena również może odstraszyć, jako symbol złej jakości usług.

Brak możliwości komentowania.