Okres świąteczny – czy to Boże Narodzenie czy też Wielkanoc, większości osób kojarzy się z radosnym czasem dzieciństwa. W tradycji Polaków wciąż silną rolę odgrywa rodzinny wymiar tego okresu, jednak można obserwować powoli rosnący trend spędzania świąt poza domem. W jaki sposób można spędzić święta, aby był to radosny i niezapomniany czas a nie tylko kilka dni wolnych od pracy?

Domowe święta

Święta spędzane w domu rodzinnym, w gronie najbliższych osób to rozwiązanie najczęściej wybierane przez większość Polaków. Tradycja rodzinnych świąt jest głęboko zakorzeniona w mentalności rodaków – taki czas ma wyjątkowy nastrój – można spotkać się z dawno niewidzianymi krewnymi, razem spędzić czas przy wigilijnym stole czy powspominać dawne lata. Święta organizowane w domu, zwłaszcza dla dużej liczby gości, to jednak spory wysiłek – nie tylko trzeba posprzątać mieszkanie na błysk, ale również należy przygotować tyle jedzenia, żeby dla nikogo nie brakło. Jest to najprostsza droga do tego, aby święta zamiast czasem radosnego odpoczynku stały się bardzo męczącym wyzwaniem.

Boże Narodzenie w hotelu

Własna wygoda, to tylko jeden z aspektów, dla których wigilia w hotelu staje się coraz bardziej popularna. Wyjazd na święta do hotelu w górach czy nad morzem nie musi stać w sprzeczności z tradycyjnym, rodzinnym wymiarem świąt. Co ważne, wiele destynacji turystycznych gwarantuje rodzinną atmosferę podczas wigilijnej kolacji oraz komplet dań wigilijnych, których przygotowanie samemu wymagałoby nie tylko sporo czasu ale również i odpowiednich umiejętności. Spędzając Boże Narodzenie w hotelu można spokojnie odpocząć i w pełni nacieszyć się magią świąt w otoczeniu najbliższej rodziny. Ciekawą ofertą na polskim rynku jest spędzenie świat w Pałacu Domaniowskim.

Wyjazd w ciepłe kraje

Na egzotyczny wyjazd w okresie świątecznym wciąż decyduje się niewiele osób. Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy otwarci są na nowe doświadczenia i chętnie poznają zwyczaje i tradycje innych kultur. Decydując się na taki wyjazd należy jednak mieć na uwadze to, że święta bez kolęd, choinki czy tradycyjnego barszczu, to już nie to samo i łezka tęsknoty sama może się oku zakręcić.