Zadbane ciało, włosy i cera, a także zgrabna sylwetka to atrybuty eleganckiej kobiety. Odbicie w lustrze uświadamia nam, że czasami warto poświęcić nieco czasu na zabiegi wokół siebie, by w pełni być zadowoloną z uzyskanych rezultatów, bo pielęgnacja twarzy, rozpoczęta już we wczesnej młodości, w wieku dojrzałym będzie zachwycać zachowaną gładkością cery i dobrą jej kondycją. Jednak nie na wszystko mamy wpływ stosując tylko i wyłącznie domowe sposoby, kosmetyki nawilżające i ujędrniające, czy też nawet najlepszy krem pod oczy Do takich trudnych do opanowania mankamentów urody należą tak zwane „worki pod oczami”.

Dlaczego tak się dzieje

Worki pod oczami. to spory problem, z którym często zmagają się kobiety. Nie jest to niestety efekt zmęczenia czy nie przespanej nocy, ale to opuchlizna dolnych powiek, powstała w wyniku zastoju limfy w warstwach podskórnych, która pod oczami jest bardzo cienka i delikatna. Dotyka to osób, które mają pracę siedzącą, wtedy limfa krąży dużo wolniej, a produkty przemiany materii nie są odprowadzane w miejsce przeznaczenia lecz gromadzą się w tkance podskórnej.

Częstym powodem jest nieodpowiedni tryb życia, stosowanie używek jak alkohol i papierosy, zbyt częste opalanie się, alergia a także zatrzymanie wody w organizmie. Lecz nie zawsze winny jest niewłaściwy tryb życia. Zdarza się, że takie nieestetyczne zwiotczenie mięśni wokół oka ma podłoże genetyczne, jak również, bez konkretnej przyczyny, może pojawić się w wieku dojrzałym.

Likwidowanie opuchlizny pod oczami

Najczęściej, worki pod oczami są po prostu maskowane makijażem. Jednak nie jest to trwały sposób, często w ciągu dnia makijaż trzeba poprawiać, a problem i tak pozostanie. Opuchliznę mogą nieco zmniejszyć maseczki kosmetyczne, okłady z lodu, dobre kremy pod oczy z witaminami C i K, można zastosować okłady z zielonego schłodzonego ogórka lub przeciwnie z letniej herbaty, lecz najprościej udać się do gabinetu kosmetycznego i za radą doświadczonej kosmetyczki spróbować zaradzić temu problemowi, stosując na przykład drenaż limfatyczny.

Na ten mankament urody, może także pomóc medycyna estetyczna, lecz wymaga to konsultacji z doświadczonym dermatologiem, który oceni rozmiary problemu i zastosuje odpowiednie środki przeciwdziałające.

Zajrzyj na: Farmona.pl