Wykonywane przez salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej peelingi medyczne polegają na silnym złuszczeniu naskórka, co pozwala dotrzeć do skóry właściwej – zdrowej, pięknej i wolnej od niedoskonałości. Peelingi chemiczne nie mają wiele wspólnego ze zwykłymi, wykonywanymi w domowych warunkach, gdyż działają o wiele silniej, a nie tylko lekko wygładzają skórę. Różnica polega też na tym, że wykonuje się je z użyciem kwasów, na przykład salicylowego, w odpowiednim stężeniu.

Kiedy warto poddać się takiemu zabiegowi?

Wykonanie peelingu jest świetnym sposobem na wygładzenie, rozjaśnienie skóry, jej silne złuszczenie, a także pozbycie się wszelkich niedoskonałości. Tak silny peeling jest w stanie usunąć nie tylko martwe komórki naskórka, odpowiedzialne za szorstkość skóry i jej nieatrakcyjny, szary wygląd, ale też drobne zmarszczki czy przebarwienia. Jest to także znakomity sposób na leczenie trądziku. Efekty pojawiają się po 2-3 dniach, kiedy to skóra staje się mocno napięta i zaczyna mocno się złuszczać. Ponieważ jednak skóra szybko ponownie znów rogowacieje, najlepiej będzie poddawać się serii na przykład comiesięcznych zabiegów przez kilka miesięcy. Niezbędne jest też chronienie skóry silnym filtrem oraz unikanie ekspozycji na słońce po wykonaniu zabiegu.

Przeciwwskazaniem do wykonania takiego peelingu jest między innymi niedawna depilacja, przerwanie ciągłości naskórka, przechodzona fototerapia, ciąża i okres karmienia piersią czy posiadanie bardzo wrażliwej i delikatnej skóry. Jednak nawet w tym ostatnim przypadku często można zastosować dobrze dobrany kwas w niskim stężeniu, warto więc skonsultować się ze specjalistą. Medycyna estetyczna w tym zakresie daje bardzo dobre rezultaty.

Kiedy wykonać?

Peeling taki można polecić osobom chcącym mocnego wygładzenia skóry i pozbycia się niedoskonałości. Świetnie redukuje na przykład przebarwienia. Jest to także znakomity sposób na usuwanie pierwszych oznak starzenia. Zabieg ten oferuje gabinet medycyny estetycznej ConsensusMed w Krakowie, w przystępnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 6 =