Niewielu z ludzi ma odwagę na to, żeby w czasie zimy wyjechać na wycieczkę rowerową.

Sam fakt, że jest zimno zniechęca większość osób do wyjścia na zewnątrz i pooddychania mroźnym, ale czystym powietrzem. Jednak jeżeli już mamy zamiar wybrać się w trasę na rowerze to powinniśmy się bardzo ciepło i mądrze ubrać. Poniżej przedstawiam kilka zasad.

  • Ubierając się w jakiekolwiek ubrania powinniśmy najpierw sprawdzić, czy zapewniają one odpowiednią izolację cieplną, przeciwwiatrową i przeciwwilgociowego, gdyż w przypadku zaniedbania tego elementu możemy nabawić się poważnego przeziębienia lub nawet choroby. U
  • Ubrania powinny oddychać, być wygodne i dawać możliwość swobodnego poruszania się w nich. Jest to szczególnie ważne ze względu na wysiłek i obciążenie ciała podczas intensywnego wysiłku, a takim bez wątpienia jest jazda na rowerze szczególnie w zimie.
  • Nie zaleca się jazdy w grubym, wełnianym szaliku i rękawiczkach, ale ubieranie kilku cieńszych warstw odzieży. Pamiętać jednak należy o tym, że nie należy też przesadzać, gdyż wtedy możemy o wiele bardziej się męczyć i tym samym wydzielać większe ilości potu, który sprawi, że dalsze uprawianie tego sportu będzie ciężkie.

Jeśli będziecie stosować się do tych zasad, to na pewno jazda na rowerze minie Wam bardzo miło i sprawi, że będziecie chcieli jeszcze częściej podziwiać widoki ośnieżonych polan i domów, które pod warstwą śniegu mogą wyglądać naprawdę pięknie.