Odszkodowanie po wypadku – od czego zacząć?

Warto mieć świadomość, że w zdecydowanej większości przypadków osoby poszkodowane, które uczestniczyły w wypadku nie mają świadomości, że należy im się odszkodowanie. Ponadto bardzo często nie wiedzą jakie kroki muszą podjąć, by dochodzić swoich praw. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w przypadku chęci uzyskania odszkodowania bardzo istotne znaczenie będzie miało szybkie działanie.

Ustalenie okoliczności zdarzenia

Rekomendowane jest przede wszystkim zgłoszenie się do renomowanej kancelarii prawnej, która pomoże uzyskać odszkodowanie po wypadku. Doskonałym przykładem może być kancelaria CITI.

Należy w pierwszej kolejności dokonać skompletowania wszystkich niezbędnych dokumentów, które mogłyby być pomocne w określeniu zakresu, a także wysokości danej szkody. Warto wiedzieć, że bardzo przydatne będą zdjęcia. Dokumentują one bowiem nie tylko szkodę, ale również uszczerbek na majątku osoby ubezpieczonej.

Nie można oczywiście zapomnieć o zebraniu wszystkich rachunków czy faktur VAT. Z kolei w przypadku szkody komunikacyjnej konieczne jest ustalenie kto dokładnie był sprawcą wypadku. Niezbędne będzie wskazanie prokuratury czy jednostki policji zajmującej się określoną sprawą.

Udowodnienie szkody

Osoba poszkodowana musi zebrać właściwą dokumentację medyczną. Jeżeli dodatkowo poszkodowany został oszpecony czy doznał bardzo widocznych złamań powinien także dołączyć istotną dokumentację fotograficzną czy orzeczenie lekarskie.

Wykazanie wysokości odszkodowania

Kolejnym bardzo istotnym etapem będzie wykazanie, jakie odszkodowanie, zadośćuczynienie czy renta będzie należeć się osobie poszkodowanej. Warto mieć świadomość, że w przypadku szkody osobowej konieczne jest zebranie wszelkich dokumentów, a także pokwitowań nie tylko za konsultacje, ale również różnego rodzaju porady lekarskie. Należy także dołączyć wszystkie niezbędne informacje o odbytej rehabilitacji czy zajęciach wspomagających. Rekomendowane jest oczywiście współpracowanie z renomowaną kancelarią prawną. Istnieje wtedy ogromne prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − cztery =