Czy pałac to dobre miejsce na wakacyjny odpoczynek? Biorąc pod uwagę, że z roku na rok coraz więcej rodzin decyduje się na spędzenie w tego typu obiekcie przynajmniej kilku dni to chyba tak. Na początku zastanówmy się dla kogo dedykowane są różnego rodzaju pałace oraz dworki. W tej kwestii nie ma żadnego ogranicznika, trudno też wyróżnić jakiś szczególny trend.

Na wakacje w nietypowej nieruchomości decydują się rodziny z dziećmi, zakochane pary, przyjaciele i znajomi, a także coraz częściej studenci. Wiek czy płeć nie mają żadnego znaczenia – kto chce, ten wybiera pałac. Drugą kwestią, która interesuje większość wczasowiczów i podróżników to finanse. Duża grupa uważa, że noclegi w pałacu porządnie nadszarpną ich budżet. Nic bardziej mylnego! Obecnie niemal każdy pałac połączony jest z hotelem – konkurencja jest tak wielka, że ceny idą kolokwialnie mówiąc „na łeb na szyje”.  Zależnie od tego jaką miejscowość wybierzemy, możemy załapać się już za nocleg za kilkadziesiąt złotych od osoby.

Od czego uzależnione są finalne koszty? Przede wszystkim od miejsca, w którym pałac jest położony. Obiekty umiejscowione w lesie, nad jeziorem, w miejscowościach uzdrowiskowych, w górach czy nad morzem cieszą się dużo większą popularnością, a więc mają też wyższe ceny. Ważną rzeczą jest to, czy chcemy pokój z łazienką czy też nie, a także czy życzymy sobie wyżywienie (oraz w jakiej formie). Czym większe tajemnice skrywa pałac – ciekawe historie, duchy, opowieści o nieszczęśliwej miłości, trupy w podziemiach, muzea, panowanie ważnych, znanych z historii osobowości – tym koszty idą w górę. Można przyjąć, że koszty wahają się w granicach od kilkudziesięciu nawet do tysiąca złotych za dobę (oczywiście za osobę).

Wiele osób zadaje sobie pytanie „co można robić w takim pałacu”. Bez wątpienia to samo co w hotelu. Pałac jest tylko miejscem noclegowym – oczywiście w większości przypadków możemy go zwiedzić i poznać jego bogatą przeszłość, aczkolwiek na wczasowiczów czekają również takie same atrakcje jak w motelu czy hostelu. Wszystko zależy od okolicy, zabytków, ukształtowania terenu etc. Nie jest powiedziane, że wybierając wczasy w pałacu musimy koniecznie siedzieć w czterech ścianach. Wiele obiektów dokłada wszelkich starań, by urozmaicić czas swoim gościom – organizuje różne imprezy, bale bądź turnieje.

Zanim zdecydujemy się na konkretny pałac, dokładnie przeanalizujmy, jak chcemy spędzić nasz wolny czas – w końcu nikt nie chce czuć rozczarowania.

Ślub w pałacu? Dowiedz się gdzie celebryci urządzali swoje wesela. Artykuł dostępny TUTAJ