Upływający czas bezlitośnie odciska piętno na naszym wyglądzie. Proces starzenia się, choć jest naturalny i czeka każdego, nie jest czymś, co przyjmujemy z radością. Na szczęście z widocznymi oznakami upływającego czasu można walczyć. Istnieje wiele skutecznych zabiegów, które niwelują efekty starzenia się. Jednym z nich jest lifting twarzy, który w zadowalającym stopniu odmłodzi najbardziej widoczną część naszego ciała. Na czym polega ten zabieg? Sprawdźmy.

Czym jest lifting twarzy?

Lifting twarzy to popularny i wysoce skuteczny zabieg odmłodzenia skóry na twarzy i zniwelowania oznak starzenia się. Polega on na chirurgicznym pozbyciu się nadmiaru skóry, co przyczynia się do odmłodzenia wizualnego twarzy, wygładzenia czoła oraz zredukowania zmarszczek. Zabieg ten wykonuje się nie wcześniej niż po ukończonym trzydziestym roku życia i mogą z niego skorzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Jak przebiega lifting twarzy?

Pierwszym krokiem, jaki wykonuje chirurg jest nacięcie na skórze głowy, między włosami oraz w okolicach skroni. Następnie, jest ono wydłużane w kierunku dolnym przed uchem oraz prowadzone za nie, po czym przedłużane ku górze do linii włosów. Ma to na celu umożliwienie uniesienie skóry i tkanki tłuszczowej do przodu. Skóra zostaje podciągnięta, a następnie chirurg usuwa jej nagromadzony nadmiar.

Efekty

Efektem tego zabiegu jest ogólne odmłodzenie wizerunku twarzy. Dokonuje się on dzięki usunięciu zmarszczek, nadmiaru luźno zwisającej skóry, zredukowaniu bruzd nosowo-wargowych, zredukowaniu napięcia skóry, wygładzeniu czoła oraz lekkim uniesieniu linii opadających brwi.

Po zabiegu

Po wykonanym zabiegu twarz jest bandażowana. Potrzebny jest kilkudniowy okres rekonwalescencji. Pacjenci zazwyczaj wracają do normalnego funkcjonowania i wykonywania codziennych obowiązków już po trzech lub pięciu dniach. Zabieg jest bezpieczny. Efekty uboczne pojawiają się niezwykle rzadko i mają charakter łagodny. Zazwyczaj mogą to być delikatne siniaki i krwawienia, które szybko ustaną.

Consensusmed.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + eight =