Zabieg pielęgnacyjny nazywany mikrodermabrazją, to ścieranie kolejnych warstw naskórka przez precyzyjny, kontrolowany strumień mikrokryształków. Jest to rodzaj mechanicznego złuszczania naskórka. Zabieg wywołuje dotlenienie i odżywienie oraz wspomaga produkcję kolagenu.

Jakich efektów możemy się spodziewać po mikrodermabrazji?

Zabiegi kosmetyczne na twarz stały się bardzo popularne, kobiety dbają o młody wygląd skóry, chcą być piękne i atrakcyjne w każdym wieku. Mikrodermabrazja jest jednym z rozwiązań jeśli chcemy poprawić koloryt i elastyczność skóry, zmniejszyć widoczność płytkich zmarszczek, oczyścić zapchane pory, pozbyć się trądziku lub usunąć zaskórniki. Zabieg z pewnością poprawi również ukrwienie skóry, zwiększy wchłanialność składników aktywnych, które zawierają kosmetyki profesjonalne.

Jak wygląda zabieg?

Polega on na napylaniu na powierzchnię skóry środka ścierającego. W ten sposób kosmetyczka pozbywa się górnej warstwy naskórka. Równocześnie kryształy i zrogowaciały naskórek są odsysane do oddzielnego pojemnika, tak aby powierzchnia skóry była niczym niezanieczyszczona. Głębokość zdzierania warstw dobierana jest indywidualnie, na podstawie stanu skóry pacjenta. Ocena specjalisty następuje przed zabiegiem, tak aby był on całkowicie bezpieczny. Zabieg mikrodermabrazji równomiernie zdziera skórę, dzięki czemu nie powstają blizny. Po zabiegu należy nastawić się na zaczerwienienie, które ustaje po kilku godzinach. Dodatkowo aby zminimalizować zaczerwienienie po zabiegu można użyć maski regenerującej która doskonale sprawdzą się po zabiegach które naruszają barierę naskórkową.

Przeciwwskazania

Warstwa rogowa skóry, zalegająca na jej powierzchni nie pozwala na wpuszczanie wgłąb skóry jakichkolwiek składników aktywnych. Dlatego nawet kremy o bardzo dobrym składzie nie działają jeśli nie mają odpowiedniego podłoża w postaci przygotowanego naskórka. Kiedy specjalista odradza nam wykonanie mikrodermabrazji, może tłumaczyć to zakażeniem bakteryjnym lub grzybiczym występującym na skórze, uszkodzeniem ciągłości skóry, trądzikiem z aktywnymi stanami zapalnymi, kruchymi, pękającymi naczynkami krwionośnymi lub świeżo opaloną skórą.