Maski na ścianę – ciekawy pomysł na prezent

Obrazy, plakaty i zdjęcia są powszechnymi dekoracjami ściennymi, dlatego szukając urozmaicenia, przyjrzyjmy się maskom, które pasują do konkretnych stylów wnętrzarskich.

Maski na ścianę w prezencie – dla kogo?

Początkowo maski miały charakter religijny, jednak na przestrzeni lat wiele się zmieniło. W tej chwili są innowacyjnym dodatkiem upiększającym ściany. Taki prezent będzie nowatorski i odważny, dlatego wręczając go musimy mieć pewność, że obdarowywanej osobie przypadnie do gustu. Maska idealnie będzie pasowała do wnętrza w stylu kolonialnym, dla którego charakterystyczne są egzotyczne dodatki. Ponadto jeśli osoba, której chcemy wręczyć taki prezent, jest miłośnikiem podróży, z których przywozi ze sobą tego typu pamiątki, na pewno ucieszy się z takiego podarku.

Jaką maskę wybrać?

Przy wyborze kierujmy się materiałem, z którego została wykonana, kolorystyką oraz rozmiarem. Będzie ona pełniła funkcję dekoracyjną, dlatego ważne jest, aby nie przytłoczyła pomieszczenia. Najmniejsze dostępne na rynku oscylują w granicach 20 cm, z kolei największe będą mieć około metra długości. Maski robione z drewna są najpopularniejszymi i najbardziej atrakcyjnymi cenowo. Są malowane naturalnymi, kolorowymi farbami i ozdabiane starannie rzeźbionymi wzorami. Różnią się między sobą stylem i charakterem, w zależności od plemienia, przez które są wykonywane. Nawiązują do jego kultury i zwyczajów, mogą być wykonywane z różnego rodzaju drewna, np. z mahoniu, hebanu czy cejby.

Oryginalne maski afrykańskie i ich historie można poznać na stronie: https://sklep-afrykanski.pl/maski-afrykanskie/

Maski – style

Wyróżniamy różne style, w których maski zostały wykonane. Maski wykonane z drewna, ozdobione często kolorowymi malunkami, są w stylu afrykańskim. Styl kolonialny cechują kolory ziemi i naturalne materiały takie jak skóra. W zależności od wykorzystanego materiału i przeznaczenia, maski różnią się od siebie estetyką. Najbardziej eleganckie to te wykonane z ciemnego drewna hebanowego – dzięki swoim właściwościom można je dokładnie wypolerować, co dodatkowo podnosi walory estetyczne maski. Jednak miłośnicy jasnego drewna we wnętrzu również znajdą coś dla siebie – maski wykonane z drewna mwenge, które ma właściwości podobne do hebanu, prezentują się równie elegancko.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 3 =