Oferta masaży orientalnych jest coraz bardziej popularna w Polsce. Spotykamy się z masażem tajskim, czy balijskim. Na czym polega każdy z nich? Dla kogo jest lepszy masaż tajski, a dla kogo balijski?

Masaż tajski

W przeszłości masaż tajski nie był przeznaczony dla każdego. Korzystanie z niego było przywilejem członków rodziny królewskiej. Obecnie wszyscy możemy zaznać jego dobrodziejstw.

Masaż tajski nazywany jest jogą dla leniwych. Dlaczego? Masowana osoba, w trakcie masażu przyjmuje wiele pozycji, które znamy z jogi. Masaż polega na rytmicznym uciskaniu konkretnych punktów ciała.

Masażysta używa dłoni, kciuków, łokci, przedramion oraz stóp. Osoba masowana przyjmuje postawy wywodzące się z jogi pasywnej. Jest to leżenie przodem, tyłem, bokiem, oraz postawy siedzącej i odwróconej.

Sesja masażu tajskiego powinna trwać dwie godziny lub więcej. W trakcie masażu następuje ucisk i rozciągnięcie całego ciała. Po takiej sesji masowana osoba odzyska energię, pozbędzie się stresu, bólu i napięcia. Jest to idealna forma relaksu dla osób pracujących w dużym stresie. Pracujących w niekorzystnym środowisku, które obciąża ducha i ciało. Dzięki masażowi tajskiemu osoby te odzyskają energię i będą mogły zapomnieć o zmęczeniu.

Polecamy: Masaż tajski - Chai Yo

Masaż balijski

Wywodzi się z wysp Bali i Jawy. Jest połączeniem starożytnych metod rodem z Chin i Indii. Łączy w sobie akupresurę, aromaterapię, refleksologię i ajurwedę.

Zadaniem masażu balijskiego jest zrelaksowanie osoby masowanej. Integralną częścią masażu jest aromaterapia, dlatego zawsze w trakcie masażu używane są olejki eteryczne. Kolejnym elementem masażu jest muzyka. Musi być ona kojąca, relaksacyjna.

Masaż balijski polecany jest osobom, u których występują dolegliwości oddechowe. Masaż usprawnia krążenie tlenu w organizmie. Często stosowany jest przez osoby z alergiami oraz chorujących na astmę. Pozytywnie wpływa również na stres.

Odzyskanie sił witalnych metodą masażu na pewno jest dobrym pomysłem. Masaż tajski jest idealnym rozwiązaniem na chorobą naszego wieku – stres. Skutecznie zwalczy stres, doda sił i energii. Dzięki temu jutrzejszy dzień będzie łatwiejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven + sixteen =