Masaż balijski czy tajski. Co wybrać?

Oferta masaży orientalnych jest coraz bardziej popularna w Polsce. Spotykamy się z masażem tajskim, czy balijskim. Na czym polega każdy z nich? Dla kogo jest lepszy masaż tajski, a dla kogo balijski?

  • Masaż tajski polega na uciskaniu konkretnych punktów ciała. Wykonuje się go przy użyciu dłoni, kciuków, łokci, przedramion oraz stóp masażysty.
  • Sesja masażu tajskiego trwa co najmniej 2 godziny. Pomaga pozbyć się stresu, bólu i napięć w ciele.
  • Masaż balijski łączy akupresurę, aromaterapię, refleksologię i ajurwedę. Do masażu używane są aromatyczne olejki eteryczne, a w tle odtwarzana jest delikatna, kojąca muzyka.
  • Masaż balijski szczególnie poleca się osobom z dolegliwościami oddechowymi. Usprawnia on krążenie tlenu w organizmie.

Masaż tajski

W przeszłości masaż tajski nie był przeznaczony dla każdego. Korzystanie z niego było przywilejem członków rodziny królewskiej. Obecnie wszyscy możemy zaznać jego dobrodziejstw.

Masaż tajski nazywany jest jogą dla leniwych. Dlaczego? Masowana osoba, w trakcie masażu przyjmuje wiele pozycji, które znamy z jogi. Masaż polega na rytmicznym uciskaniu konkretnych punktów ciała.

Masażysta używa dłoni, kciuków, łokci, przedramion oraz stóp. Osoba masowana przyjmuje postawy wywodzące się z jogi pasywnej. Jest to leżenie przodem, tyłem, bokiem, oraz postawy siedzącej i odwróconej.

Sesja masażu tajskiego powinna trwać dwie godziny lub więcej. W trakcie masażu następuje ucisk i rozciągnięcie całego ciała. Po takiej sesji masowana osoba odzyska energię, pozbędzie się stresu, bólu i napięcia. Jest to idealna forma relaksu dla osób pracujących w dużym stresie. Pracujących w niekorzystnym środowisku, które obciąża ducha i ciało. Dzięki masażowi tajskiemu osoby te odzyskają energię i będą mogły zapomnieć o zmęczeniu.

Masaż balijski

Wywodzi się z wysp Bali i Jawy. Jest połączeniem starożytnych metod rodem z Chin i Indii. Łączy w sobie akupresurę, aromaterapię, refleksologię i ajurwedę.

Zadaniem masażu balijskiego jest zrelaksowanie osoby masowanej. Integralną częścią masażu jest aromaterapia, dlatego zawsze w trakcie masażu używane są olejki eteryczne. Kolejnym elementem masażu jest muzyka. Musi być ona kojąca, relaksacyjna.

Masaż balijski polecany jest osobom, u których występują dolegliwości oddechowe. Masaż usprawnia krążenie tlenu w organizmie. Często stosowany jest przez osoby z alergiami oraz chorujących na astmę. Pozytywnie wpływa również na stres.

Odzyskanie sił witalnych metodą masażu na pewno jest dobrym pomysłem. Masaż tajski jest idealnym rozwiązaniem na chorobą naszego wieku – stres. Skutecznie zwalczy stres, doda sił i energii. Dzięki temu jutrzejszy dzień będzie łatwiejszy.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − siedem =