Z jakiego powodu biura coworkingowe stały się tak popularne wśród osób, które teoretyczne mogłyby wykonywać swoją pracę bez konieczności wychodzenia z domu? Odpowiedź jest dość prosta – przestrzenie tego rodzaju oferują swoim użytkownikom dużo więcej, niż tylko biurko z krzesłem i sprawne WiFi. By lepiej zrozumieć ten proces, przyjrzyjmy się motywacjom trzech grup, członkowie których najczęściej zasilają szeregi coworkerów.

Walczący z prokrastynacją

Praca na własny rachunek niewątpliwie daje wykonującym ją osobom dozę wolności, jaka nie byłaby możliwa w przypadku sformalizowanego etatu w biurze czy korporacji. Rozpoczynający swoją karierę zawodową freelancerzy nie zawsze jednak uświadamiają sobie, że chcąc wykonywać zadania w sposób efektywny i zdyscyplinowany, będą musieli nabyć zupełnie nowy zestaw umiejętności.

Stawanie się swoim własnym szefem bywa niełatwe. Z jednej strony gonią terminy, ale z drugiej – kusi wyjście na spacer, przeglądanie mediów społecznościowych czy perspektywa popołudnia z ulubionym serialem. Dla seryjnych prokrastynatorów coworking może się okazać prawdziwym zbawieniem. Przeznaczenie pewnej kwoty na wynajęcie przestrzeni w biurze coworkingowym stanowi dodatkową motywację, a samo przyjście tam zobowiązuje, by zrobić coś więcej, niż tylko włączyć komputer.

Miłośnicy networkingu

Biuro coworkingowe to miejsce pracy wprost wymarzone dla osób, których kreatywność rozkwita w kontakcie z ideami powstającymi na drodze wymiany myśli. W przestrzeniach coworkingowych mają szansę spotkać się freelancerzy, wykonujący zupełnie niezwiązane ze sobą projekty, a rezultatem tym spotkań może stać się spojrzenie na własną pracę z nowej, nieoczekiwanej strony.

Coworking to także jedyna w swoim rodzaju okazja dla przedsiębiorców, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie, by regularnie zdobywać rozmaite kontakty, których potencjału na przyszłość nie warto nie doceniać. Ze znajomości – a nawet przyjaźni – nawiązanych w biurach coworkingowych, z powodzeniem mogą narodzić się przyszłe przedsięwzięcia biznesowe na imponującą skalę.

SPRAWDŹ: Rynek 28 - Najlepszy coworking w Krakowie

Rodzice małych dzieci

Jednym z powodów, dla których młode, pomysłowe osoby decydują się na pracę na własny rachunek, bywa niechęć do poświęcania większości każdego dnia na przebywanie poza domem, z dala od rodziny i dzieci. Współcześni rodzice potrafią myśleć o swoim czasie w sposób bardziej elastyczny, niż choćby poprzednie pokolenia, ceniąc sobie przy tym wysoką jakość chwil spędzanych ze swoimi bliskimi. Freelancing daje im wolność, by w pełny sposób uczestniczyć w życiu swoich dzieci, nie rezygnując przy tym z kariery zawodowej.

Jednak każda osoba, która próbowała kiedykolwiek skoncentrować się na pracy, gdy obok odbywa się gonitwa maluchów, wie doskonale, że dla optymalnej efektywności przydają się też chwile spędzone z dala od ukochanych pociech. Korzystanie z przestrzeni coworkingowej oferuje taką możliwość, pozwalając wykonać pracę sprawnie i bez czynników rozpraszających, by jak najszybciej wrócić do rodziny i w komfortowy sposób poświęcić jej dowolną ilość czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + thirteen =