Koszt instalacji fotowoltaicznej

Panele fotowoltaiczne w dzisiejszych czasach są dosyć popularnym i coraz częściej na to rozwiązanie decyduje się wiele osób. Decydując się na tego typu inwestycję możemy być pewni, że nasze rachunki za prąd będą znacząco niższe. Z dużą dozą prawdopodobieństwa rzesza osób, która interesuje się tym tematem szuka informacji związanych z kosztem instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika – koniec z podwyżkami cen za prąd!

Na samym początku warto wiedzieć, że decydując się na panele fotowoltaiczne nie będziemy musieli martwić się podwyżkami cen energii elektrycznej, co z pewnością spodoba się wielu osobom. Obsługa instalacji to dosyć prosta i niewymagająca dużej wiedzy sprawa. Dlatego nikt nie powinien mieć problemów z użytkowaniem. Wszystko jest zautomatyzowane. Korzystając z tego rozwiązania nie narażamy się na żadne szkodliwe dla zdrowia substancje, co jest naprawdę ogromną zaletą. 

Ile to kosztuje?

W tym momencie zapewne nasuwa się dosyć ważne pytanie, a mianowicie jaki jest realny koszt instalacji fotowoltaicznej. Należy wiedzieć, iż koszt zależy w głównej mierze od mocy instalacji. W przypadku czteroosobowej rodziny doskonałym wyborem będzie instalacja fotowoltaiczna o mocy 3 kWP. W takim przypadku warto zdecydować się na około 11 paneli fotowoltaicznych. Cena jednego wynosi zazwyczaj kilkaset złotych. Takie przedsięwzięcie wymaga zakupu falownika, czyli urządzenia zamieniającego prąd stały na zmienny. Dodatkowo, jeśli chodzi o wydatki to musimy zapłacić za konstrukcje mocującą, przewody, a także za akcesoria i montaż. Jakość określonych komponentów może spowodować, że cena będzie większa lub mniejsza. Dlatego podejmując jakiekolwiek czynności musimy być pewni, że posiadamy odpowiednią ilość pieniędzy – istnieje także możliwość skorzystania z dofinansowania. Inwestycja zwróci się nam w ciągu maksymalnie 7 lat, dlatego jest to rozwiązanie warte rozważenia. Rodzaj pokrycia dachowego, ale również wielkość oraz kształt dachu także wpływają na całkowitą kwotę naszej inwestycji. Niektóre firmy oferują bezpłatny audyt oraz wysokiej jakości nadzór nad montażem całej instalacji, co z pewnością jest świetną sprawą.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 4 =