Korzyści płynące z rehabilitacji w wodzie

Rehabilitacja w basenie - Open Medical

Rehabilitacja po operacji czy wypadku to zazwyczaj bardzo długi i złożony proces, na efekty którego trzeba czekać długimi tygodniami, a nawet miesiącami. Podstawą osiągnięcia zamierzonego celu rehabilitacyjnego jest regularność wykonywania zaleconych ćwiczeń oraz zabiegów, a także jak najwcześniejsze rozpoczęcie procesu rehabilitacyjnego.

W zależności od rodzaju urazu lub kontuzji zalecana jest inna ścieżka rehabilitacji. Od kilku lat coraz bardziej powszechna staje się terapia w basenie.

Rehabilitacja w wodzie Kraków – kto powinien skorzystać?

Rehabilitacja wodna to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na szybki powrót do zdrowia po operacjach ortopedycznych oraz wszelkich kontuzjach dotyczących narządu ruchu. Warto zwrócić uwagę także na to, że rehabilitacja w wodzie jest bardzo często zalecana dzieciom i dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną. Regularna terapia w wodzie przynosi widoczne efekty w postaci poprawy ruchomości stawów a także przyspieszenie odbudowy mięśni. Zajęcia prowadzone pod okiem doświadczonej kadry fizjoterapeutów to nie tylko męczące ćwiczenia ale przede wszystkim świetna zabawa dla osób w każdym wieku.

Korzyści z terapii basenowej

Rehabilitacja w wodzie przynosi szereg korzyści. Przede wszystkim przyspiesza proces powrotu do zdrowia poprzez zwiększanie sprawności fizycznej. Dobrze dobrana temperatura wody wpływa na relaks i rozluźnienie mięśni. Warto zauważyć, że ćwiczenia wykonywane w wodzie są nawet trzy razy bardziej efektywne od ćwiczeń wykonywanych w normalnych warunkach. Wybierając się na rehabilitację wodną należy dobrać ćwiczenia do wskazań lekarza. Inne zajęcia bowiem są dedykowane na przykład dla osób z urazami kręgosłupa, a na czym innym polega terapia wodna przeznaczona dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym. Odpowiednio dobrane zajęcia w wodzie są jedną z najbardziej skutecznych metod rehabilitacji – jest to też stosunkowo tania opcja – dobrze jest wcześniej się zorientować czy przysługuje pacjentowi zwrot kosztów za udział w rehabilitacji wodnej.

Rehabilitacja w wodzie - Kraków

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − osiem =