Kontenery mieszkalne – łączenie

Jedną z zalet kontenerów mieszkalnych jest ich modułowość i możliwość łączenia w większe zestawy.

Pojedynczy moduł może zostać odpowiednio zmodyfikowany, tak by przejąć funkcję konkretnego pomieszczenia. Dzięki temu istnieje możliwość stworzenia z kontenerów niewielkiego, ale w pełni samowystarczalnego domu.

Pojedynczy moduł

Typowy moduł mieszkalny może już swobodnie pełnić rolę pojedynczego mieszkania. Mimo ścian pokrytych z zewnątrz blachą posiada on ocieplenie za pomocą wełny mineralnej i może być zamieszkiwany przez cały rok, nie tylko sezonowo. Do standardowego wyposażenia należy niewielka łazienka – z toaletą, umywalką i prysznicem. Wyposażony jest także w instalację elektryczną z niezbędnym oświetleniem oraz gniazdkami elektrycznymi. Ogrzewany jest najczęściej za pomocą konwekcyjnych elektrycznych kaloryferów. Przewidziany jest również aneks kuchenny ze specjalnym urządzeniem zawierającym niewielką lodówkę, umywalkę z kranem i odpływem oraz kuchenkę elektryczną. Do pełni wygody brakuje jedynie przestrzeni – typowy moduł kontenera jest niewielki, gwarantuje zazwyczaj około 13m2 powierzchni, w tym tylko połowa to przestrzeń użytkowa.

Łączenie modułów

Nie oznacza to jedna, ze niemożliwe jest stworzenie wygodnego domu z kontenerów, można je bowiem dość swobodnie łączyć. Możliwe jest usuwanie ścian pomiędzy kontenerami i w ten sposób, dołączając do typowego modułu mieszkalnego moduł np. biurowy uzyskujemy już niewielkie mieszkanie. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu ścian można stworzyć pod jednym dachem salon z aneksem kuchennym, przedpokój z wejściem do łazienki i sypialnię.Połączenie dwóch – trzech odpowiednio dobranych modułów da już całkiem wygodne mieszkanie, o standardowej wielkości około 40m2. Przy czym nic nie stoi na przeszkodzie, by kontynuować jego rozbudowę. Niewątpliwym plusem jest błyskawiczne tempo budowy takiego mieszkania – doświadczona ekipa potrafi odpowiednio ustawić kontenery w kilkanaście godzin. Nie wymagają one żadnych dodatkowych robót i od razu są gotowe do zamieszkania. Świetnie sprawdzają się nie tylko w sytuacjach kryzysowych, jako np. pomieszczenia socjalne dla powodzian, ale także w wielu innych sytuacjach.

Brak możliwości komentowania.