Z usług detektywistycznych nie korzystamy na co dzień. Ciężko pewnie nam wyłonić z towarzystwa osoby, które kiedykolwiek miały kontakt z człowiekiem, który trudni się w takim zajęciu. Dlatego warto już przed wizytą wiedzieć, na co być przygotowanym. Rozmowa z detektywem może różnić się od rozmowy z policjantem czy innym usługobiorcą.

Przede wszystkim, należy wiedzieć na wstępie, że żaden detektyw Katowice nie posiada z góry sztywnego i ustalonego cennika własnych usług. Takie samo zajęcie może się różnić w wycenie, po zapoznaniu się z wieloma czynnikami – warunkami pracy, mobilnością, czasem czy tym, jak szybko chcemy zobaczyć efekty. Jednak, zanim prywatny detektyw Katowice przejdzie do pracy, musi wykonać wywiad.

Wywiad w celu ustalenia moralności i legalności

Wywiad ma pomóc w ustaleniu potrzeb, ale również moralności jak i legalności dokonywanego czynu. Należy liczyć się z tym, że detektyw Katowice może zrezygnować ze zlecenia, jeżeli uzna, że narusza dobro innych osób lub nie ma przesłanek do jego wykonania. Dlatego trzeba być przygotowanym na bardzo dokładne pytania – co, gdzie, kiedy i dlaczego. Będzie chciał również poznać przesłanki, jakie nami kierują, aby korzystać z jego usług.Poznanie motywu, warunków, a nawet kilka słów o osobie obserwowanej bądź poszukiwanej daje szerszy obraz dla detektywa. W ten sposób określi on możliwość przeprowadzenia śledztwa, warunków umowy, wyceny zlecenia oraz orientacyjnego czasu.

Czy warto?

Jednak, zanim przyklepiemy warunki, trzeba zadać sobie wewnętrzne pytanie – czy warto? Niezależnie od tego czy kogoś szukamy, chcemy udowodnić zdradę bądź uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Może czasami lepiej żyć w niewiedzy? Ale, gdy to zaburza nam funkcjonowanie, agencja detektywistyczna Katowice będzie rozwiązaniem na miarę naszych potrzeb, z którego po prostu należy skorzystać i nie żyć dalej w nieświadomości. Pytanie jednak – co dalej zrobimy z tą wiedzą? Tutaj już detektyw niestety nie będzie pomocny. Po wykonaniu zlecenia, wszystko już w naszych rękach.