Kołdra 4 pory roku – kołdra uniwersalna warta kupna?

Aby zagwarantować sobie wygodny i zdrowy sen warto postawić nie tylko na porządne łóżko i miękki materac, ale również na wysokiej jakości kołdrę. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi uniwersalne kołdry 4 pory roku, które mają wiele zalet.

Porządne wypełnienie ma znaczenie

Oryginalna kołdra 4 pory roku może pochwalić się przede wszystkim solidnym wypełnieniem, które ma olbrzymi wpływ nie tylko na funkcjonalność kołdry, ale przede wszystkim na nasz stan zdrowia. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście pierz i puch. Surowce te doskonale przewodzą ciepło i co najważniejsze zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza. Wypełnienie z pierza i puchu jest bardzo lekkie, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w pokoju dziecka. W uniwersalnych kołdrach 4 pory roku stosuje się również ocieplenie wełniane. Największą zaletą wełny jest oczywiście to, że doskonale przewodzi ciepło i sprawnie odprowadza pot oraz wilgoć. Warto wspomnieć również o wypełnieniach syntetycznych. Mowa tutaj przede wszystkim o włóknie poliestrowym lub silikonowym.

Na co zwrócić uwagę?

Wysokiej jakości kołdra uniwersalna powinna charakteryzować się doskonałym wykończeniem, dlatego też warto zwrócić uwagę na metodę szycia. Godne polecenia są oczywiście kołdry 4 pory roku szyte kaskadowo i we wzory. Przed dokonaniem zakupu należy dokładnie sprawdzić czy wszystkie ściegi są precyzyjne i równe. Jeżeli zauważymy rozprucia i wystające nici, to warto poszukać innego modelu kołdry.

Solidna poszewka

Bardzo ważnym elementem kołdry jest również jej poszewka. Kołdra 4 pory roku występuje najczęściej z bawełnianą poszewką, która może pochwalić się wieloma drogocennymi właściwościami. Bawełna jest materiałem, który dobrze przepuszcza powietrze i co najważniejsze jest miła w dotyku. Warto wspomnieć również i o tym, że włókna tego typu są bezpieczne dla alergików. Z praktycznego punktu widzenia jedyną wadą bawełnianej poszewki jest to, że bardzo długo ona schnie.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − piętnaście =