rehabilitacja w medycynie sportowej

Rehabilitanci zyskują coraz większe zaufanie ze strony Polaków. Podczas groźnych wypadków, czy nawet prostych operacji, nasze ciało ulega pewnym uszkodzeniom, które nie zawsze leki i interwencja lekarza pomaga – niekiedy potrzebne są odpowiednie ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie i pomogą w szybkim powrocie do pełni sił. I właśnie w takich sytuacjach pomoc dobrego rehabilitanta jest jak znalazł!

Pytanie – kiedy najbardziej potrzebujemy dobrego rehabilitanta? Wiele osób stwierdzi, że po groźnych urazach, wypadkach czy nawet skomplikowanych operacjach, które zatrzymują nas na wiele tygodni w szpitalnym łóżku. Po części jest to prawda. Rehabilitacja dzieli się bowiem na wiele filarów i jednym z najbardziej skomplikowanych to ta związana z rekonwalescencją po wypadkach, gdy mięśnie i kości się zastały i należy je odpowiednio i delikatnie przywracać do pełni sprawności, aby nie zrobić więcej szkody, ale nie tylko!

 

Rehabilitacja już od prostych zabiegów

rehabilitacja kręgosłupa szyjnegoPrawda jest taka, że niemal w każdej sytuacji, w której dochodzi do urazu, skręcenia, złamania czy naderwania, warto skorzystać z pomocy rehabilitanta. Naturalnie, wiele osób stwierdzi, że przecież ciało samo się zregeneruje i wcale nie trzeba czekać w kolejkach na konsultacje, a później regularnie jeździć do ośrodka na ćwiczenia, rozciąganie i masaże – bo po co tracić czas, pieniądze i nasze nerwy w oczekiwaniu na rezultaty?

Tutaj niestety należy porzucić typowe myślenie, że skoro wypadek nie był aż tak groźny, by wymagał od nas interwencji lekarskiej, nie trzeba udawać się od razu do rehabilitanta. Nawet drobne problemy wymagają konsultacji, chociaż nie możemy zapominać o najgroźniejszych schorzeniach. Zapytaliśmy się rehabilitantów, kto najczęściej prosi ich o pomoc.

„Zgłaszają się do nas różne osoby czy nawet rodziny z prośbą o pomoc. Od zwichnięć, złamań, rehabilitacje po operacjach – w tym blizn, aż po ciężkie przypadki takie jak wylewy, udary czy pomoc w zachowaniu jak najdłuższej sprawności przy stwardnieniu rozsianym. W każdym przypadku nasza pomoc jest bardzo ważna, bo pomaga w powrocie do pełnej lub częściowej sprawności, wiadomo, wszystko jest uzależnione od problemu i jego stopnia zaawansowania. Jedno jednak jest pewne – praca z nami zawsze daje efekty, które widzi nie tylko osoba, z którą się rehabilitujemy, ale również rodzina, dlatego polecamy chociażby konsultacje w każdym przypadku, w którym dochodzi o dowolnego urazu”.

Rehabilitacja97