Jaki wybrać ekspres do kawy do biura?

Picie kawy bywa uzależniające. Dla niektórych rytuał przywitania nowego dnia wiąże się wyłącznie z wypiciem kubka tego napoju, w wersji świeżo palonej. Nie da się ukryć, że prawdziwi kawosze potrafią wydać fortunę na najnowocześniejszy ekspres do kawy czy oryginalne kawy palone, dostępne normalnie wyłącznie dla baristów. Dla niektórych kawa nie jest aż takim sakrum. Piją ją po prostu, aby dobudzić się codziennie rano i jakoś przeżyć kolejny dzień pracy.

Jaki ekspres do biura zamówić?

Ciężko jest połączyć te dwa światy – amatorów kawy i osób, które po prostu muszą ją codziennie wypić, żeby dodać sobie energii do działania. Jedni wolą ekspres kolbowy, który pozwala im poczuć się przez chwilę jak barista, inni zdecydowanie lepiej czują się podczas obsługi zwykłego przyrządu do parzenia kawy z kapsułek. Wybierając ekspres do biura, warto przede wszystkim obliczyć, ile takich kaw dziennie się w nim będzie przygotowywać. Jeśli w firmie pracuje na przykład trzydzieści osób, to można założyć, że 20 z nich jest kawoszami, a pozostali wolą herbatę. Przyjmując, że każdy pije dwie kawy dziennie, otrzymuje się 40 kubków napoju dziennie. Warto wybrać taki sprzęt, który będzie na nieco więcej porcji, ponieważ zazwyczaj w firmie pojawiają się zewnętrzni goście.

Jakie są ceny sprzętu do parzenia kawy?

Z pewnością cena zależy od rodzaju sprzętu do parzenia kawy. Ciśnieniowe ekspresy kolbowe, takie użytkowane w restauracjach, kosztują około dziesięciu tysięcy złotych. Należy pamiętać, że wymaga on nieco więcej czasu spędzonego przy przygotowywaniu napoju, więc może niekoniecznie sprawdzi się on w biurze. Znacznie tańsze i łatwiejsze w obsłudze są zwykłe ekspresy automatyczne, które kosztują kilka tysięcy złotych. Warto poczekać na atrakcyjne wyprzedaże w sklepach RTV AGD, które pozwolą zakupić taki sprzęt znacznie taniej, korzystając z sezonowych obniżek cen. Ważne, aby kawa w biurze smakowała pracownikom, wówczas ich percepcja po wypiciu dobrej dawki kofeiny, z pewnością, staje się znacznie lepsza.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =