Jaki jest koszt kuchni na wymiar?

Meble kuchenne na zamówienie to perfekcyjne dopasowanie. Mogą pasować nie tylko do wymiarów pomieszczenia, ale także do oczekiwań oraz do gustu klienta. Ile trzeba zapłacić za wykonanie kuchni na wymiar?

Meble na wymiar – dla wymagających

Chociaż w sklepach można znaleźć szeroką gamę gotowych mebli kuchennych, to jednak coraz więcej osób wybiera meble na wymiar do kuchni.

To zabudowa meblowa wykonana na indywidualne zamówienie, która dostosowana jest do wymiarów pomieszczenia. Dodatkowo, klient ma możliwość wyboru określonych typów materiałów i dodatków. Warianty aranżacji są niemalże nieograniczone – efekt zależny jest od wymagań oraz od przeznaczonego na ten cel budżetu.

Kuchnia na zamówienie – ile to kosztuje?

Bardzo często kuchnia na zamówienie traktowana jest jako bardzo wysoki wydatek. Jednak w rzeczywistości taka zabudowa wcale nie musi kosztować dużo.

Końcowy koszt zależny jest od szeregu czynników, co pozwala także na dostosowanie umeblowania do zasobności portfela klienta.

Czynniki kształtujące cenę kuchni na wymiar:
– materiały na szafki – najtańsze są meble z laminatu, najdroższe te z naturalnego drewna
– blaty – najmniej trzeba zapłacić za blat MDF, natomiast najwięcej kosztuje blat kamienny
– okucia meblowe – markowe okucia z dodatkowymi funkcjami, na przykład cichym domykiem, kosztują więcej
– wyposażenie meblowe – dodatkowe wkłady do szuflad, kosze, karuzele
– wielkość zabudowy – liczona za metr bieżący (mb)

Jeśli zamawiana jest kuchnia na wymiar cena jest także determinowana przez wybrane AGD. Kolejnym kosztem może być dedykowane oświetlenie meblowe.

Przygotowanie projektu mebli na zamówienie oraz ich montaż najczęściej wliczone są już w cenę usługi.

Meble kuchenne na wymiar – umów się na indywidualną wycenę
Oczywiście, każdy zakład stolarski wykonujący kuchnie na wymiar ma również swój indywidualny cennik, dlatego warto zapoznać się z różnymi propozycjami przed złożeniem zamówienia.

Podsumowując, koszt mebli kuchennych na wymiar zależny jest od wielu czynników. Najlepiej zatem umówić się na indywidualną wycenę.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 11 =