Bieganie jest jednym z najpopularniejszych sportów, który uprawiano już w starożytności na Olimpiadach w Grecji organizowanych na cześć Zeusa. Przez wiele tysięcy lat biegacze starali się osiągać jak najlepsze rezultaty aby wygrywać zawody, jednak aby tego dokonać musieli mieć odpowiednie przygotowanie i strój.

Strój dziś i w starożytności różnią się zupełnie, ale także stroje jakie są dziś różnią się od siebie i to bardzo. Wszystko zależy od pory roku w której trenujemy, ale i to nie zmienia faktu, że najlepszym strojem jest taki, który został zrobiony pod kątem biegania, czyli z tzw. tkanin technicznych. Tkaniny takie mają bardzo niewiele wspólnego w naturą. Są one bowiem wytwarzane w labolatoriach chemicznych i mają za zadanie głównie odprowadzać pot ze skóry oraz zapobiegać przykremu zapachowi, który jest obecny podczas pocenia się. Strój taki bardzo ściśle przylega do ciała i dzięki temu lepiej spełnia swoje główne zadanie. Nie bez znaczenia są też materiały z jakich została wykonana, gdyż różne tkaniny techniczne mają różne zastosowanie i właściwości. Należy na to zwrócić szczególnie uwagę w zależności od pory roku, niektóre z nich potrafią utrzymać odpowiednią ciepłotę ciała nie tracąc przy tym innych właściwości.

Już dawno minęły czasy, kiedy bawełniana koszulka i spodnie dresowe były najlepszym możliwym wyjściem dla ludzi uprawiających sport. Dziś takim wyjściem są tkaniny techniczne ze względu nie tylko na właściwości, ale także komfort.