Bardzo wiele z kobiet stosuje najróżniejsze diety, herbatki i medykamenty, aby tylko zrzucić kilka upragnionych kilogramów. Nie każda metoda jest jednak tą właściwą, a ze względu na ich ilość trzeba wybierać sposób w sposób przemyślany i odpowiedzialny. Jak można zatem odchudzić się tak, aby efekt ten utrzymał się na dłużej niż kilka dni?

Najlepszym wyjściem, aby schudnąć są ćwiczenia fizyczne (aerobik, fitness) lub sport wysiłkowy (bieganie, taniec, rower). Nawet zwykły spacer czy wyjście z psem na pół godziny ma bardzo pozytywny wpływ na naszą kondycję. Poza tym przydałaby się jakaś dieta, prawda? Nieważne jednak jaką dietę wybierzemy, bo w końcu każdy z nas potrzebuje większej ilości innych produktów spożywczych to zwrócić szczególną uwagę powinniśmy na takie diety, które zawierają od 4 do 5 posiłków dziennie. Najlepiej i najszybciej chudnie się wtedy, gdy posiłki jemy w mniej więcej równych odstępach czasu w myśl zasady: „lepiej jeść mniej, a częściej”. Trzeba też pamiętać o tym, że zbyt szybkie tracenie na wadze nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż nasza skóra może nie zdążyć dostosować się do mniejszej ilości kilogramów.

Optymalnie jest chudnąć w tempie ok. 4 kilogramy na miesiąc, co przy regularnej diecie i uprawianiu sportu jest jak najbardziej wykonalne dla każdej kobiety. Warto tez przed wybraniem jednej z diet zapoznać się z piramidą żywienia, aby sprawdzić, czy dieta, którą zamierzamy zastosować jest z nią zgodna.