Jak rozpoznać początki alkoholizmu?

Jeśli chciałoby się wybrać jedną, najczęściej stosowaną i powszechnie akceptowana używkę, bez wątpienia byłby to alkohol. Niestety nie dla każdego jest on tylko przyjemnością i okazjonalnym elementem dobrej zabawy. Często staje się problemem, który jest w stanie całkowicie zniszczyć życie. Zanim to jednak się stanie, raczkujące uzależnienie od alkoholu potrafi być widoczne w charakterystycznych objawach. Jak je rozpoznać?

Niepokojące zachowanie alkoholika

Pierwsze objawy alkoholizmu, choć są bardzo trudne do zauważenia, to jednak już na samym początku choroby mogą świadczyć o tym, że dana osoba posiadana naprawdę bardzo poważny problem i wymagana jest w jej przypadku interwencja lekarska. Co zatem może świadczyć o początkach choroby alkoholowej?

Do najpoważniejszych oznak alkoholizmu zaliczyć można to, że alkohol używany jest w celu odprężenia, zredukowania napięcia i stresu. Nie tylko na zabawie, gdzie najczęściej ma się z nim do czynienia, lecz również i w domowym zaciszu, np. po przyjściu pracy. Picie alkoholu w samotności, gdy wcześniej piło się go jedynie na zabawie, staje się naprawdę niepokojącym objawem. Innego typy ważnym sygnałem jest sytuacja, gdy alkohol zaczyna być spożywany w miejscach do tego nie przeznaczonych, czyli przykładowo w miejscu pracy. Co więcej, nie powinno się ignorować tego, że można wypić go więcej niż do tej pory i nie czuć się wstawionym, a także zaczyna się go pić z dużą regularnością, stale zwiększając liczbę wypijanych porcji.

Zobacz: Prywatny Ośrodek Uzależnień - Terapie "TU i TERAZ"

Zdrowotne objawy alkoholizmu

Jak się jednak okazuje, oznaki alkoholizmu dotyczą nie tylko kwestii zachowania, lecz również tego, jak zaczyna pracować samo ciało. Na początku choroby alkoholowej zauważyć można pierwsze drżenie mięśni, nadciśnienie tętnicze, a także częste nudności, wymioty oraz biegunki. Osoba posiadająca pierwsze oznaki choroby alkoholowej wykazuje wzmożoną potliwość ciała, zaburzenia snu, a także staje się drażliwa, zlękniona i nieco niestabilna w swoim zachowaniu. Są to objawy, których nie można zignorować, ponieważ będą się tylko i wyłącznie pogłębiały.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =