Do poradni alkoholowych w całej Polsce zgłasza się codziennie wiele osób. Nie zawsze są to osoby, które mają problem alkoholowy i szukają pomocy. Bardzo często do poradni alkoholowych zgłasza się rodzina alkoholika, która nie ma już siły, by walczyć z uzależnieniem bliskiej osoby. Jak działa taka poradnia? Na jaką pomoc można liczyć? Gdzie szukać kontaktu? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Poradnie alkoholowe

Poradnie alkoholowe znajdują się w całej Polsce, jednak wiele osób kompletnie nie wie, gdzie ich szukać. Warto więc przede wszystkim szukać sprawdzonych informacji w internecie lub w miejscowych placówkach medycznych, które bez problemu wskażą najbliższą poradnię alkoholową. Warto na początek zadzwonić lub skontaktować się mailowo z pracownikiem takiej poradni, by dowiedzieć się, jak one działają. Bardzo często jest tak, że do poradni dzwonią bliscy alkoholików, którzy szukają dla nich leczenia. Ważne jest jednak to, by zmobilizować samą osobę chorą do rozmowy ze specjalistą z poradni. Być może taka rozmowa będzie pierwszym krokiem w uświadomieniu sobie problemu przez alkoholika i do wyjścia z nałogu.

Leczenie uzależnień

Osoby, które mają problem z alkoholem często mylą poradnie alkoholowe z ośrodkami, w których leczy się tego rodzaju uzależnienie. W takich poradniach bardzo ostrożnie podchodzi się do każdego pacjenta. Mają one na celu poznanie pacjenta, zapoznanie się z jego problemem oraz skierowanie go na właściwe leczenie. Nie brakuje w nich jednak fachowej, wykwalifikowanej kadry, która chce pomóc każdej osobie wyjść z uzależnienia. Jeżeli pacjent nie chce się leczyć lub wymaga specjalistycznej opieki, to w takiej poradni jest on kierowany już do specjalnych ośrodków terapeutycznych w Polsce. Warto więc przyjść, porozmawiać o swoim problemie. Być może przyczyni się to do tego, że osoba uzależniona poczyni pierwsze kroki do rozwiązania swojego problemu, być może już po kilku spotkaniach z odpowiednimi osobami dojdzie ona do wniosku, iż nie warto tracić życia dla uzależnienia, z którego nic dobrego nie wynika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + nine =