Posiadacze piesków muszą wiedzieć, że w okresie zimowym powinni otoczyć swoich czworonogów szczególną opieką. Zima jest ciężką porą roku, zarówno dla psów, które przebywają w domu, jak i tych spędzających większość swojego życia na zewnątrz.

Co kupić na zimę dla psa?

Ten drugi przypadek jest szczególnie skomplikowany. Jeśli na co dzień nasz pies śpi w budzie, w okresie zimowym zapewnijmy mu bardziej atrakcyjne lokum na przykład w kotłowni, piwnicy, garażu, czy przedpokoju naszego domu. Jeśli nie możemy mu tego zapewnić, wówczas postarajmy się maksymalnie ocieplić budę.

Pamiętajmy, by w okresie zimowym podwórkowego psa częściej karmić, bardziej kaloryczną karmą oraz wymieniać mu często wodę, pamiętając, by nie zamarzła. Lepiej częściej podawać mniejsze porcje, niż pozostawić psa z lodem w misce. Jeśli chodzi o domowe psy, to nie są one przyzwyczajone do zimna. Jeśli wychodzimy na spacer, zadbajmy o dużą ilość ruchu dla naszego czworonoga. Wolny spacerek po śniegu może być koszmarem dla jego wrażliwych łap.

Małe rasy szybciej marzną, dlatego warto im zapewnić ubranka. Dla średnich i większych psów są one całkowicie niepotrzebne. Zimą musimy dbać o czystość psów, a także o ich właściwe odżywianie. Nie możemy ich przekarmiać, ale jednocześnie musimy karmić nieco bardziej kalorycznie. Jeśli łapki naszych piesków podczas spaceru przemarzną, czy popękają, warto posmarować je wazeliną, by zabezpieczyć przed uszkodzeniami. Dbajmy o nasze czworonogi w okresie zimowym, gdyż dla nich, jak dla nas, to też nie jest przyjemna pora roku.

Wszelkie akcesoria, które pomogą naszemu pupilowi przetrwać zimę znajdziemy w sklepie zoologicznym Tukan24.pl na https://www.tukan24.pl/psy-c-1.html