Idealny makijaż na wieczorne wyjście

Makijaż idealny, tak jak strój, to taki dopasowany do konkretnej okazji. Niektórzy mają problem z głowy i nie malują się wcale, jednak kobiety, które to robią, codziennie rano stają przed lustrem i problem zaczyna się od nowa. Jakie są rodzaje makijażu i jak podkreślić urodę, zważając na okazję?

Kawa z mlekiem na dzień dobry

Najbardziej podstawową formą makijażu jest makijaż dzienny. Charakterystyczne są dla niego naturalność i lekkość (użycie stonowanych kolorów – gamy beżów, nie odciągających uwagi współpracowników, czy klientów od pracy). Staramy się unikać ekstrawagancji i intensywności: maskujemy niedoskonałości i cienie pod oczami oraz delikatnie podkreślamy oczy i usta.

Wieczorne mocne espresso

Na wieczorne wyjścia można mocniej podkreślić indywidualne cechy urody, jednak również z zachowaniem zasad kolorystycznych, czy użyciem konkretnych technik. Trzeba na przykład pamiętać o tym, że ciemny kolor, używany do makijażu wieczorowego, zmniejsza optycznie oczy i usta. Makijaż powinien pasować do naszego typu urody, indywidualnych cech twarzy i wieczorowej kreacji.

Makijaż odporny na emocje

Jedną z wyjątkowych okazji jest ślub właścicielki makijażu. Oprócz tego, że makijaż tego dnia powinien podkreślić urodę kobiety, musi spełniać też inne warunki – musi być odporny na emocje – pot i łzy, a także być długotrwały, by Panna Młoda mogła bawić się możliwie bez poprawek przez całą noc. Kolorystyka powinna być dopasowana do urody, sukni i kwiatów młodej żony. Makijaż taki powinien być formą pośrednią między makijażem dziennym, nocnym i fotograficznym – ze względu na wykonywane zdjęcia. Jeśli zdjęcia byłyby wykonywane w innym dniu, makijaż może być typowo fotograficzny.

Makijaż zamiast photoshopa

Makijaż fotograficzny jest najbardziej wymagającym rodzajem makijażu. Światłocienie wydobywają niedoskonałości cery, dlatego wizażysta musi uwzględnić rodzaj planowanego światła i zrobić makijaż dokładnie. Nie nadaje się on na dzień, ani też specjalnie na wieczór, gdyż z bliska jest bardzo widoczny.

Zrób makijaż i śpij spokojnie

Jeśli chcemy mieć dobrą bazę do makijażu wieczorowego lub wykonać prawie cały makijaż dzienny na dłużej, świetnym rozwiązaniem jest makijaż permanentny, wykonany w gabinecie kosmetycznym. Polega on na wypełnieniu konturu i wnętrza ust specjalnym barwnikiem, wybrać też można kreskę na oku, którą kosmetyczka dobiera indywidualnie. Trwałość takiego makijażu wynosi około 3-5 lat. Starsze kobiety mogą cieszyć się nim dłużej, ponieważ ich skóra regeneruje się dłużej. Nosząc taki makijaż, można rano pospać dłużej – a nie ma lepszego kosmetyku, niż sen.