Haki Holownicze Falveo

Jak co roku przychodzi przez jednych znienawidzona, przez innych uwielbiana zima. Ile razy zdarzyło Ci się o tej porze roku zahaczyć lekko pobocze, bo wpadłeś w delikatny poślizg, czy też straciłeś kontrolę nad pojazdem przez oblodzoną nawierzchnię?

Prawie każdy miał taką sytuację. Co zrobić jeżeli jednak wpadniemy w pole czy las trochę za daleko, a nie mamy żadnej wyciągarki ani innego urządzenia, które umożliwiłoby nam wydostanie się z opresji? Warto w takim wypadku zaopatrzyć się w hak holowniczy, dzięki któremu sam w sobie wyjazd może nie być łatwiejszy dzięki montażowi tego urządzenia, jednak z pewnością zwiększy on nasze szanse na wydostanie z pomocą innego pojazdu.

W samochodach osobowych są montowane tzw. oczka zarówno z przodu jak i z tyłu pojazdu, do których możemy zaczepić linkę holowniczą. Jednakże czasem zdarza się, że wpadniemy w zaspę czy coś podobnego i nie mamy dostępu do tych elementów. Niestety elementy te często nie są wystarczająco wytrzymałe. Każdy producent haków holowniczych zadbał o odpowiednie wymiary oraz odpowiedni uciąg swojego produktu. Dzięki temu wyciąganie naprawdę dużych samochodów czy przyczep za sobą nie będą dla nas wyzwaniem.

Do każdego pojazdu są dedykowane haki holownicze, które zostały wyprofilowane konkretnie do naszego modelu. Montaż haka nie jest wcale skomplikowany, zrobi to każdy, kto posiada podstawową wiedzę na temat mechaniki. Musimy jednak pamiętać, że hak holowniczy to bardzo ważny element w samochodzie i musi być odpowiednio zamontowany w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom bądź rzeczom, które są za nami ciągnięte.

Hak holowniczy przydaje się nie tylko w zimę. Przez cały rok jest on dość potrzebny. Wiosną przykładowo zaczynami sprzątać swoje działki, a dzięki temu urządzeniu możemy podczepić przyczepkę i wywieźć wszystko w odpowiednie miejsce. W lato natomiast możemy podłączyć do samochodu przyczepę kempingową i udać się na długo oczekiwany odpoczynek z rodziną. Ilość możliwości jest nieograniczona. Pamiętajmy jednak o sprawdzaniu, czy wszystko jest odpowiednio przypięte do pojazdu gdyż o tragedię nie trudno.

Haki Holownicze - Falveo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nineteen − one =