Interesujesz się medycyną? Zastanawiasz się nad tym jak pomóc swoim schorowanym rodzicom? Nie wiesz, czy w czasie pandemii możliwe jest zamówienie domowej wizyty lekarskiej? Szukasz odpowiedzi na pytanie czym zajmuje się gerontolog? Chciałbyś skorzystać z usług geriatry? W związku z tym szukasz sprawdzonych i praktycznych porad w tym temacie? Jeżeli tak, to z pewnością bardzo zainteresuje Cię właśnie ten tekst – powstał on z myślą o wszystkich osobach, które mają podobne do Ciebie problemy i dylematy. Serdecznie zapraszamy Cię do lektury!

Gerontolog a geriatra – jakie są różnice?

Wiele osób mylnie łączy geriatrę z gerontologiem. Wynika to przede wszystkim z tego, że są to jeszcze stosunkowo nieznane szerszej publice dziedziny nauki i medycyny. Należy bezwzględnie rozróżnić te dwa pojęcia od siebie. Geriatra to lekarz, który zajmuje się szeroko pojętymi chorobami wynikającymi z procesu starzenia się organizmu. Natomiast gerontolog to naukowiec, który bada temat ogólnego starzenia się ludzi – nie musi on być lekarzem, najczęściej są to na przykład antropolodzy oraz psychologowie. Obecnie gerontologia jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin nauki. Tak samo można powiedzieć z resztą o geriatrii, która w związku ze starzeniem się społeczeństwa jest coraz bardziej potrzebną i pożądaną dyscypliną medyczną.

Geriatria – wizyta lekarska w domu

W związku z trwającą pandemią koronawirusa wiele przychodni zawiesiło swoje stacjonarne działanie lub znacznie je ograniczyło. Niestety cierpią na tym głównie osoby starsze, które nie potrafią skorzystać z tak zwanych elektronicznych porad lekarskich. Na szczęście taki problem można łatwo i szybko rozwiązać, wystarczy zamówić prywatną wizytę lekarską do swojego domu. Oczywiście w takim przypadku mamy możliwość wyboru lekarza, o jakiej chcemy specjalizacji – może być to oczywiście geriatra. Za wizytę lekarską w domu należy oczywiście dodatkowo zapłacić, najczęściej około 200 złotych. Dobrym rozwiązaniem jest więc wykupienie prywatnego ubezpieczenia medycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + five =