Gerontolog a geriatra – różnice

Interesujesz się medycyną? Zastanawiasz się nad tym jak pomóc swoim schorowanym rodzicom? Nie wiesz, czy w czasie pandemii możliwe jest zamówienie domowej wizyty lekarskiej? Szukasz odpowiedzi na pytanie czym zajmuje się gerontolog? Chciałbyś skorzystać z usług geriatry? W związku z tym szukasz sprawdzonych i praktycznych porad w tym temacie? Jeżeli tak, to z pewnością bardzo zainteresuje Cię właśnie ten tekst – powstał on z myślą o wszystkich osobach, które mają podobne do Ciebie problemy i dylematy. Serdecznie zapraszamy Cię do lektury!

Gerontolog a geriatra – jakie są różnice?

Wiele osób mylnie łączy geriatrę z gerontologiem. Wynika to przede wszystkim z tego, że są to jeszcze stosunkowo nieznane szerszej publice dziedziny nauki i medycyny. Należy bezwzględnie rozróżnić te dwa pojęcia od siebie. Geriatra to lekarz, który zajmuje się szeroko pojętymi chorobami wynikającymi z procesu starzenia się organizmu. Natomiast gerontolog to naukowiec, który bada temat ogólnego starzenia się ludzi – nie musi on być lekarzem, najczęściej są to na przykład antropolodzy oraz psychologowie. Obecnie gerontologia jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin nauki. Tak samo można powiedzieć z resztą o geriatrii, która w związku ze starzeniem się społeczeństwa jest coraz bardziej potrzebną i pożądaną dyscypliną medyczną.

Geriatria – wizyta lekarska w domu

W związku z trwającą pandemią koronawirusa wiele przychodni zawiesiło swoje stacjonarne działanie lub znacznie je ograniczyło. Niestety cierpią na tym głównie osoby starsze, które nie potrafią skorzystać z tak zwanych elektronicznych porad lekarskich. Na szczęście taki problem można łatwo i szybko rozwiązać, wystarczy zamówić prywatną wizytę lekarską do swojego domu. Oczywiście w takim przypadku mamy możliwość wyboru lekarza, o jakiej chcemy specjalizacji – może być to oczywiście geriatra. Za wizytę lekarską w domu należy oczywiście dodatkowo zapłacić, najczęściej około 200 złotych. Dobrym rozwiązaniem jest więc wykupienie prywatnego ubezpieczenia medycznego.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =