Z całą pewnością można stwierdzić, że Tatry są jednym z najbardziej malowniczych obszarów na terenie całej Polski. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie atrakcje trzeba odwiedzić podczas pobytu w Tatrach.

Hala Gąsienicowa

Wśród najpiękniejszych miejsc w Tatrach można w szczególności wyróżnić Halę Gąsienicową. Hala prezentuje się niezwykle widowiskowo i można z niej podziwiać panoramę Tatr, a w tym takie atrakcje jak Żółta Turnia, Granaty, Kozi Wierch, a także Kościelec i Świnica, które należą do Tatr Wysokich. Z Hali Gąsienicowej można również podziwiać panoramę Tatr Zachodnich, a w tym Beskid oraz Kasprowy Wierch. Na Halę Gąsienicową można dotrzeć różnymi szlakami. Wśród nich można wymienić szlak z Kuźnic przez Dolinę Jaworzynkę.

Dolina Pięciu Stawów Polskich

Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć w Tatrach, z całą pewnością jest Dolina Pięciu Stawów Polskich. Jest to bardzo urokliwe miejsce, które zachwyci nawet najbardziej wymagających podróżników. W dolinie można znaleźć piękne jeziora górskie, które są położone na różnych wysokościach. Razem tworzą fantastyczny kompleks jezior położonych w górach. Do Doliny Pięciu Stawów prowadzi szlak dnem Doliny Roztoki. Po drodze można również podziwiać Wielką Siklawę, czyli jeden z największych wodospadów w Tatrach.

Morskie Oko

Morskie Oko to kolejne miejsce, które warto zobaczyć podczas pobytu w Tatrach. Jest to jedno z największych jezior w całych Tatrach, które przepięknie się prezentuje. Nad taflą jeziora góruje między innymi Mięguszowiecki Szczyt Wielki. Na miejscu można również znaleźć charakterystyczną strzelistą turnię, a także urwistą ścianę Kazalnicy. Do jeziora można bez problemów dotrzeć asfaltową drogą.

Aktywny wypoczynek w Tatrach

Warto pamiętać, że Tatry to świetne miejsce do aktywnego wypoczynku, bez względu na porę roku. W lecie można zdobywać górskie szczyty, natomiast zimą warto spróbować sportów zimowych. Wśród najlepszych propozycji wymienia się jazdę na nartach, a także na snowboardzie. W tym przypadku warto sprawdzić jaką ofertę ma wypożyczalnia nart, dzięki czemu nie musimy się martwić o zakup sprzętu – a co za tym idzie – dostęp do sportów zimowych jest jeszcze łatwiejszy. Nie pozostaje nic innego, jak tylko zaplanować urlop w Tatrach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − five =